Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »#include <stdio.h> #include <string.h> #include <ctype.h> #define myupper(c) ((c) >= 'A' && (c) <= 'Z') enum { MAX = 100 }; int main() { int uppermacro(char *str); int ctypefun(char *str); char str[MAX]; int nupper; while (fgets(str, MAX, stdin) != NULL) { if (str[strlen(str) - 1] == '\n') str[strlen(str) - 1] = '\0'; nupper = uppermacro(str); printf("upper macro: %d\n", nupper); nupper = ctypefun(str); printf("ctype function: %d\n", nupper); } return 0; } int uppermacro(char *str) { int nupper = 0; while (*str != '\0') { if (myupper(*str++)) nupper++; } return nupper; } int ctypefun(char *str) { int nupper = 0; while (*str != '\0') { if (isupper(*str++)) nupper++; } return nupper; } /* while (myupper(c = getchar())) ... ERROR while (isupper(c = getchar())) ... WORKS while ((c = getchar()) != EOF && isupper(c)) ... SAFER */Takový blog sem ještě patří?
Tiskni
Sdílej:
if (str[strlen(str) - 1] == '\n') str[strlen(str) - 1] = '\0';Lebo:
fgets() reads in at most one less than size characters from stream and stores them into the buffer pointed to by s.
echo -e "123456"|./check_end_fgets 49 '1' 50 '2' 51 '3' 0 ''Testovací kód:
#include <stdio.h> #include <stdlib.h> void check_end_fgets() { char buffer[4]; int a; char *p; if(fgets(buffer, 4, stdin) == NULL) return; for(p=buffer,a=0;a<4 && *p != '\n'; a++,p++) printf("%d '%c'\n", *p, *p); } int main(void) { check_end_fgets(); return 0; }
echo "LLLLLLLLLLLLLL"|./cod upper macro: 7 ctype function: 14Oprav si chybu vo funkcií uppermacro().
((*str++) >= 'A' && (*str++) <= 'Z')
getc()
upozornění, že na rozdíl od fgetc()
může být implementována jako makro, které argument vyhodnocuje víc než jednou.
cpp source.c -o source_cpp.h
#define myupper(c) ((c) >= 'A' && (c) <= 'Z')
se dá nahradit něčim jako
#define myupper(c) ((unsigned long)(c - 'A') <= 'Z' - 'A')
(ale je to trochu prasárna)