Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak už i na můj pracovní stůl dorazila tahle hračka. Nutno říct, že i vzhledově to docela ujde (i když Power Mac to opravdu není, ačkoli se tak trochu snaží vypadat).
Výkonově to taky rozhodně není zlé - čtyři Opteroní jádra (2xdual core) na 2.4
GHz přece jen dělají svoje (benchmarky jsem zatím moc nezkoušel, ale při práci
je to víc než dvakrát rychlejší než náš zatím nejrychlejší stroj, takže si
nějak moc nestěžuji...). No a je to poprvé, co jsem si v ANSYSu troufnul
zapnout 3D grafiku a opravdu se s tím dalo pracovat (i u docela dost složitého
modelu). No paráda. Jen se bojím, že budu muset zakázat SSH server, nebo mi
novou kalkulačku kolegové přetíží výpočty
Je to trochu velké (Sun zase sebral nějakou serverovou desku, před to ještě strčil blok ventilátorů a za ně šachtu s disky, takže je to docela dlouhé), ale vysoké a široké je to skoro jenom jako "malá" Ultra 20 (geograficky jsou od sebe 3 km a měřit se mi to nechce...), je taky trochu hlučnější. Na druhou stranu se při práci ne plný výkon už ventilátory o moc víc neroztáčejí (a jestli ano, tak nejsou moc slyšet). Každopádně ji mám postavenou za monitorem na pracovním stole a sedět se u toho určitě dá (hluk je jak z normálního PC od našeho "značkového" - a radši nejmenovaného - generálního dodavatele). Proti tichoučké Ultře 20 je tento stroj ovšem o něco hlučnější.
Ubuntu 6.10 pro amd64 tam běží dobře (Solaris je určitě moc prima a CDE se mi hrozně líbí, ale pokud nebude podporovat naše draze zakoupené programy, tak má jaksi smůlu).
A vůbec - nerušte mě, počítám...
Tiskni
Sdílej:
Coz ovsem nic nemeni na tom, ze sunovske pocitace jsou slunicka, stejne jako treba appli pocitace jablickaJojo, zrovna pro tehle jsme se snažili protlačit jméno slunicko.vsb.cz. Bohužel nám to neschválili