Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Existuje nějaký dobrý MVC framework pro PHP, který by se pokud možno co nejvíce podobal Ruby on Rails? Koncepce Ruby on Rails se mi totiž velmi zamlouvá, nicméně nechci se učit Ruby (a hlavně na žádném z běžných levnějších hostingů bych stejně neměl možnost Ruby používat).
Už několik let programuji v PHP (i když spíše občasně) a zatím jsem se vždy obešel bez žádného frameworku, jen se svými vlastními funkcemi, které tak porůznu používám. Jenže pomalu mě to začíná štvát, dost často zbytečně píšu znovu něco co už jsem dříve v té či oné podobě napsal, ve spěchu neodděluji dost dobře logiku od prezentace, v kódech mam po čase bordel. A proto jsem se rozhodl, že se chci naučit dělat v nějakém dobrém frameworku.
Znám věci jako Smarty, PEAR a SPL, nicméně nic z toho mi nevyhovuje, protože se jedná spíše jen o pomůcky než ucelený framework. Zkrátka chtěl bych něco jako Ruby on Rails (i když je mi jasné, že kvalit Ruby on Rails v PHP nejspíš dosaženo nikdy být nemůže).
Co jsem tak hledal na internetu, narazil jsem na tyto projekty, které se zdají být frameworky typu Ruby on Rails pro PHP:
Máte někdo s některým z těchto frameworků zkušenosti? Nebo s nějakým jiným podobným frameworkem pro PHP? Byl bych moc vděčný za jakoukoliv radu, zkušenost, poznámku, prostě cokoliv Ať vím s kterým frameworkem nejlépe začít (nechtěl bych se učit nějaký z nich zbytečně, abych následně přešel na jiný). Z těch výše jmenovaných se mi na pohled jeví jako nejpokročilejší a nejvyspělejší PHP on TRAX, co vy na to?
Tiskni
Sdílej: