Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Bedna 2x dražší než HW? BláznePokud si pořídí velmi rychlou CF, tak se ten poměr výrazně změní.
jako HDD bude bud CF karta v redukci nebo tam nebude zadny HDD a pojede to ze siteOsobně bych jako vhodné řešení volil něco, jako je tohle (nebo něco lepšího) v kombinaci s něčím takovým.
No tak tyhle krabicky upravdu nejsou dle meho gusta. Na strese mam mista dost, ethernet az do sklepa, ted mam na strese wifi klienta, mozna tam bude casem i AP, takze tam asi vrazim komp se sata raid disky a kromtoho ze to bude delat AP pro nasi malou/velkou sit, tak pro me bude delat file+boot server. Do te doby tam asi bude CF a data bude tahat z velkyho kompu pokud ho zapnu. Zdenekjako HDD bude bud CF karta v redukci nebo tam nebude zadny HDD a pojede to ze siteOsobně bych jako vhodné řešení volil něco, jako je tohle (nebo něco lepšího) v kombinaci s něčím takovým.
No a proc bych ho teda volil kdyz ma vyssi prikon?Protože je o polovinu levnější a řekl bych, že i výkonnější.
Navic celeron D je jeste postavenej na netburst architekture ne?Kdyby byl, tak bych to nenavrhoval. Nicméně kdyby byl, tak má příkon 90W (!) Tenhle vychází z Core 2 Duo, jádro Conroe.
Kdyby byl, tak bych to nenavrhoval. Nicméně kdyby byl, tak má příkon 90W (!) Tenhle vychází z Core 2 Duo, jádro Conroe.Celeron D je na trhu uz dlouho, je proste starej. Novejsi jsou celerony M 4xx, jadro Yonah (=Core Solo), Celeron M5xx je jadro Merom (=Core 2 Solo). Ja opravdu nevim proc bych nemel volit nejnovejsi mobilni procesor od intelu. Dlouho jsem veril v boha AMD (kdo cte lamera tak vi...), ale kdyz pro svoje cpu nema cipsety a nema rad linux, volim proste intel, i kvuli grafice. Mobilni jsem chtel kvuli extra maly spotrebe a to az tak maly ze nechci nejaky EE edice. Nicmene vykon to mit musi, takze viu jsem nechtel. Pastni link na nejakou roadmapu, nic solidniho jsem nenasel. Zdenek
amd64:/home/jirka# hdparm -M /dev/sda
/dev/sda:
HDIO_GET_ACOUSTIC failed: Inappropriate ioctl for device
Tiskni
Sdílej: