abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Humor

    Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    včera 14:33 | Nová verze

    Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | Zajímavý projekt

    Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 13:55 | Zajímavý software

    PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (36%)
    Celkem 571 hlasů
     Komentářů: 17, poslední dnes 15:24
    Rozcestník

    2v1 - druha mys a klavesnice?

    3.10.2005 13:47 | linux | poslední úprava: 4.10.2005 09:29

    Pereme se o pocitac 2 a uz me to nebavi. Chtel bych druhy, ale je to moc drahe. Tak me napadlo - kdyz uz je ten linux tak super - ze by na 1 pocitaci pracovali dva lidi.

    Predstavuji si pripojit k pocitaci druhy crt monitor (pres kovertor z dvi) a dalsi usb mys a usb klavesnici. Na tom "terminalu" chci provozovat jenom Xka - zdnou konzoli tam nepotrebuju - a samozrejmne bude prihlasen jiny uzivatel nez na "hlavnim" monitoru.

    A ted to hlavni... bude tohle fungovat??? nebo je potreba nejak opatchovat kernel, nebo neco jineho... Me se zda ze by melo, proste v konfiguraku Xek uvedu pro druhy display jine zarizeni klavesnice a mysaka.

    a jeste se tedy ptam - je tohle realizovatelne (pocitac ma urcite dostatecny vykon na to aby utahnul 2 lidi)

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.10.2005 14:11 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše ...
    To by fungovat mělo, akorát si nejsem úplně jistý, jestli bude stačit připojit ten druhý monitor do stejné grafické karty. Spíš bych to viděl na druhou grafickou kartu...

    Jinak strýček Google mi poradil tohle, třeba ti to pomůže.
    θηριον ειμι
    3.10.2005 14:12 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše hledej(, smudlo)
    jjoo, taky jsem to takhle kdysi chtěl udělat, kamarád mi o tom našel přímo článek (howto),

    hledej, googluj a napiš o tom článek, bude to zajímat víc lidí

    zatim jsem našel jenom tohle (už je to dávno..)

    hodně štěstí..
    3.10.2005 14:19 llook | skóre: 8 | blog: l'blog | Prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Zadejte titulek vašeho dotazu!
    Asi to nějak půjde, ale jednodušší bych viděl pořídit si druhý počítač jako tenkého klienta (třeba nějaká 386). Na tom lepším počítači by běžel X server a ten horší by se k němu připojoval.
    10 REM Dej si pauzu... 20 FOR DELAY=1 TO 5000 : NEXT DELAY
    3.10.2005 14:24 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zadejte titulek vašeho dotazu!
    prave ja sem myslel, ze na tenkem klientu musi bezet xserver a na "serveru" bezi zbytek (spravce oken, aplikace, ...)

    takto sem to chtel resit i kvuli uspore mista - na private zrovna moc mista nemam a je to dalsi "hucici" bedna pod stolem
    never use rm after eight
    3.10.2005 14:26 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zadejte titulek vašeho dotazu!

    Samo, na tom klientovi musí běžet xserver.

    3.10.2005 14:34 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zadejte titulek vašeho dotazu!
    takze on ten klient nemuze byt zase tak moc tenky - solidni grafika aby utahla 1024x768@85 Hz - tedy podporovana X.org, kolik pameti? - rekl bych tak 32MB

    nevim jestli opravdu neni jednodusi nahodit "dual-head" nez se trapit s tenkym klientem (odkud bootovat, system, aktualizace)

    no asi si nekde pujcim usb klavesnici a pujdu to vyzkouset
    never use rm after eight
    4.10.2005 15:48 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zadejte titulek vašeho dotazu!
    Proc solidni grafika a tolik pameti??? Rozchodil jsem XFree 3.3.1 na Herculesu a monochromatickem displeji. Byla to 386ka s 8 MB RAM a slapalo to bez problemu. Pravda, nebylo tam KDE ani GNOME, ale to snad neni takovy problem, ne?
    θηριον ειμι
    3.10.2005 16:33 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše zruste titulky
    Zdravim

    Tenky klient ma jen jednu vyhodu, muze byt daleko kam jen kabel dosahne. Nevyhoda je samozrejme ze k tomu musis mit bednu a pak vyssi spotreba. Druhej monitor u jednoho PC muzes vypnout vzdycky a klavesnice a mys nic nezere.

    Jinak resitelny to je. Sice jsme to nedelal, ale IMHO by to mělo jít tak, že spustíš dva Xservery, podívej se kde se spouští ten hlavní a tam pusť ten druhej (samozřejmě, hodně zjednodušeně řečeno).

    Někde na webu se válí nějaký patch, stačí hledat, byl i na abicku, ale nevim co vlastne dela.

    Kazdopadne bys musem mit bud dualhead grafiku (tusimze nejakej matrox) nebo dve grafiky. Vem nejakou slusnou nvidii do PCI (nebo dve do PCI-X) a IMHO pojedou obe i s akceleraci. To na tenkym klientu neudelas.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    3.10.2005 17:07 Jan Březina | skóre: 10 | České Budějovice
    Rozbalit Rozbalit vše Notebook
    A co takhle sehnat jako klienta starý notebook? Většinou mají vytřískaný baterky, ale to by tady nemělo vadit..hm?? Ani místa moc nezabere..
    1. Korintským 13
    3.10.2005 17:45 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Lze to.
    Ano, lze to, takovy pocitac tady mame. Vyzaduje to patch jadra a X serveru, ale beha to docela obstojne. Hledej http://www.google.com/search?q=backstreet-ruby
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    3.10.2005 22:19 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše oprava
    Navrhuji opravit ten nadpis... přemýšlel jsem nad výpisem blogů, co má "duha" společného s myší...

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.