Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na adrese http://zoh.ct24.cz/live.asp
je možné sledovat přímé přenosy ze zimních her pomocí úžasné technologie silverlight. Přestože plugin pro Firefox na Linuxu existuje, na tomto webu jsem se setkal se značnou nestabilitou. Cílem tohoto zápisku je ukázat, jak přehrávat streamy pomocí mplayeru/vlc.
Určitě nejsem první, kdo narazil na problém, u koho hostovat doménu (tedy vedení DNS).
Poslední týden jsem se marně pokoušel dovolat na HelpLine UPC. Dnes se mi to povedlo. Chtěl jsem si zřídit vlastní SMTP server. Narazil jsem ale na to, že upc blokuje veškeré přístupy na můj port 25.
Technická závada - rozuměj nedostatek místa na disku - způsobila, že se mi nenahrál 8 díl seriálu Kancl (The Office). Nemáte to někdo nahrané (nejlépe original dvb-t)? Koukám na to ze záznamu, tou dobou nebývám doma - zatím mám všechny díly. Díky
Návod píšu pro gentoo (instalace), synchronizace bude probíhat pomocí OpenSync mezi Nokia N70 a aplikacemi z kde (kaddressbook, korganizer, knotes)
Po zkoušení všeho možneho i nemožného jsem dospěl k názoru, že software který bych chtěl neexistuje. Zvažuji tedy vlastní tvorbu. O co de:
yum search kernel-sources
... nic, to je divné ... no nic zkusím google. Tak tenhle postup se mi ani trošku nelíbí:
Před časem jsem si nechal poradit při výběru TV karty. V současné době již vše funguje a já streamuju televizi po naší lokální síti.
chtel bych vam predstavit novou feature v Gentoo Linuxu, je to super vec
pouzivam klasicke gentoo-sources - tedy distribucni jaderko. potom dam
make oldconfig make menuconfig #podivam se co je noveho make all && make modules_install && make install
po zadani make install, mi to vypise seznam balicku, ktere musim reemergnout, protoze instaluji urcite veci do jadra, a s novym jadrem by nefungovali
pekna feature, zejo, akorad ze zadna takova neni a ja bych ji tak vyuzil...
posledni dobou mi zacal padat Xserver (pri odhlasovani), nemel sem absolutne cas neco resit a az dneska sem kouknul do logu - no samozrejme - nemohl nacist modul fglrx. zajimave je, ze nastartuje bez problemu, restart (odhlaseni) mu dela problemy. po odhlaseni stale bezi kdm (XDCMP), ale xserver ne.
... ja hlava zapometliva
Pereme se o pocitac 2 a uz me to nebavi. Chtel bych druhy, ale je to moc drahe. Tak me napadlo - kdyz uz je ten linux tak super - ze by na 1 pocitaci pracovali dva lidi.
Predstavuji si pripojit k pocitaci druhy crt monitor (pres kovertor z dvi) a dalsi usb mys a usb klavesnici. Na tom "terminalu" chci provozovat jenom Xka - zdnou konzoli tam nepotrebuju - a samozrejmne bude prihlasen jiny uzivatel nez na "hlavnim" monitoru.
A ted to hlavni... bude tohle fungovat??? nebo je potreba nejak opatchovat kernel, nebo neco jineho... Me se zda ze by melo, proste v konfiguraku Xek uvedu pro druhy display jine zarizeni klavesnice a mysaka.
a jeste se tedy ptam - je tohle realizovatelne (pocitac ma urcite dostatecny vykon na to aby utahnul 2 lidi)
jednoduchy postup jak si stahnout zdrojaky potrebne pro kompilaci/update na jinem stroji (vetsinou tam kde je rychlejsi pripojeni)
mujstroj# emerge -pfuD world 2>&1 >/dev/null | tr " " "\n" > download.txt cizistroj# wget -i download.txt -nc