Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Určitě nejsem první, kdo narazil na problém, u koho hostovat doménu (tedy vedení DNS).
Svoji doménu sem si zaregistroval na forpsi (podle webu vypadalo v pohodě, hlavně sem chtěl pohodlnou online správu dns zaznamů). Ale narazil sem na problém že neumí přiřadit CNAME k doméně 2. řádu (tedy neumí "mojedomena.tld CNAME jinadomenta.tld"). Zatím marně válčím s podporou, ale začinám se poohlížet po něčem jiném. Otázka tedy zní - kam?
Tiskni
Sdílej:
registrujem vo velkom takze mi zalezi aj na tych par korunachPro ty, kdo registrují ve velkém, má IGNUM množstevní slevu a příp. partnerský program. Nechci jim dělat reklamu, ale pro úplnost to musím dodat.
Ja se jim ani nedivim, ze to neumi,
ono "mojedomena.tld CNAME jinadomenta.tld"
nepujde nikde, jedinne co funguje je "mojedomena.tld A 1.2.3.4"
. Co by mohlo v pripade pouziti CNAME fugovat je "www.mojedomena.tld CNAME jinadomena.tld"
.
Ono ani bezne pouzivane "mojedomena.tld A 1.2.3.4"
neni tak uplne spravne, protoze jedne IP adresa by melo odpovidat prave jedno FQDN a naopak, a mojedomena.tld neni FQDN a navic vetsinou uz ten stoj (resp. jeho IP) uz FQDN ma.
cz
a pak by se ani nejednalo o doménu v pravém slova smyslu (žádné jiné záznamy by tam nemohly existovat.