Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Pár postřehů o Neo Freerunneru, převážně o věcech které se časopisoví recenzenti v reklamních letácích nedočtou.
Možnosti jak pořídit Nea jsem napočítal tři. Objednávat v zahraničním obchodě jsem nezkoušel - je jich málo a v době kdy jsem přístroj pořizoval většina hlásila, že má vyprodáno. Objednávka přímo u výrobce je možná jen u většího počtu kusů, což obnáší nějakou formu hromadné domluvy, skládání záloh, etc., zkrátka starosti. Možná nevelké, ale zbytečné pokud mám třetí možnost - koupit přístroj u lokálního obchodníka. Kupodivu existuje. První dojem byl veskrze špatný - zmatený web a registrační formulář zvíci stranického kádrového profilu. Nakonec jsem si řekl, že se platí až při dodání, takže riskuji jen potíže s případnou reklamací - horší než objednávka v zahraničí to snad nebude. Spousty nepotřebných registračních údajů jsem přičetl na vrub objednacímu systému viditelně přiohnutému krajním násilím z jiného projektu. A objednal.
Druhý dojem byl veskrze pozitivní. S vyhlídkou na dovolenou v následujícím týdnu jsem v poznámce požádal, aby mi zavolali než to naloží kurýrovi. Objednal jsem v kolem desáté večer a ráno mi volal chlapík, jestli nejsem proti aby to v poledne předal kurýrovi. Nepočítaje v to noc, je to na poměry českých eshopů přímo blesková reakce, pakl byl dobře zabalený a faktura správně vyplněná. Samotné balení Freerunneru, které je moc pěkné, dobrý dojem dotvořilo.
Technické parametry si můžete přečíst na webu, následují tedy spíše velmi osobní praktické postřehy ze zhruba dvouměsíčního používání. Software je složitejší kapitolka kterou zatím vynechám úplně.
Jestli to teď vypadá že Neo moc haním, musím rovnou říci že jsem s hardwarem velmi spokojený. Potíže s nokiáckými baterkami nebo nabíjením z USB se týká věcí, které běžné telefony vůbec neumí, takže při srovnání není co ztratit. Nešikovně schovaná paměťová karta by mi na jiném přístroji vadila hodně, ale Nea je stejně jednodušší připojit na kabel a kopírovat přes scp. Zatím jsem kartu vyndal jedinkrát, a to když jsem si chtěl v Neu prohlédnout fotky z digitálu, který nikoliv shodou okolností používá stejný typ karty. Konstrukční kiksy jako je ten s rušením GPS se v té či oné formě nachází na různých telefonech, jenom se o nich méně ví. Opravdu škaredé problémy mám jen dva. Výdrž baterií, která byla dlouho bolavý problém se s funkčním uspáváním stala snesitelnou. Zbývá ozvěna, na kterou si stěžuje každý kdo mi volá - pokud se softwarové řešení osvědčí s radostí spláchnu svojí starou cihlu 5510 do žumpy.
To by tedy bylo k hardwaru, až budu mít zase chvíli času napíšu něco o opravdových radostech a strastech života s Neonem - o softwaru.
Tiskni
Sdílej:
To zalezi na kostrukci USB radice, spravne by mel byt proud omezovanNo jasně, nicméně dovolil bych si tipnout, že většina USB řadičů má slabší zdroj a tam je ta příčina, že nedá 1A. Jestli řadič má (měl by) nebo nemá omezení, to je věc podružná, protože tam už se akorát liší, co se stane, když připojený obvod tu jednu ampéru snese - buď dojde k omezení, nebo ke grilování.