Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Nakonec se mi povedlo dostat pěkný zvuk z televize i DVD - když je po něm poptávka.
Konečné řešení vypadá takto: repráky jsou zapojeny do zesilovače SV-2803-RK, do kterého je je přiveden zvuk z televize, DVD přehrávače a z čehokoliv jiného, co se dá připojit přes 3,5 mm jack - jsou tak obsazeny všechny tři stereo vstupy zesilovače. Z DVD přehrávače jde signál do televize přes komponentní vstup a k tomu paralelně do zesilovače z jedné SCART přes redukci. Z televize je pak vyveden zvuk přes SCART (AV2) a tutéž redukci. Paralelní propojení je potřeba, protože televize umí routovat zvuk do AV2 jen z vlastního dekodéru a z první SCART (AV1) a kompozitního vstupu (AV3). Tím pádem má DVD připojené přes komponentní vstup jednoduše smůlu. Totéž by platilo i kdyby bylo propojeno přes HDMI.
Zesilovač bohužel bručí a neumí standby z dálkového ovladače. Naštěstí to vyrovnává vypínací čudlík na přední straně, který zřejmě odpojí i trafo (vrčení se pak neozývá vůbec). Další čudlíky pak regulují hlasitost mikrofonu, basy/výšky mikrofonu a ozvěnu, přepínání vstupů, výstupní basy/výšky a hlasitost. Mikrospínače jsou pouze přepínače vstupů a kolečko hlasitosti, zbytek jsou poctivé "potenciometry" a tudíž neovladatelné tou malou bílou krabičkou. Mimochodem ovládání hlasitosti na DO je nějaké hypercitlivé a pro postupnou změnu hlasitosti vyžaduje na dotyčné čudlíky "klikat", při podržení člověk velmi rychle nastaví úplně jiný výkon.
Přístroj při vypnutní vše zapomene, takže při startu má nastavenou nízkou, bezpečnou hlasitost a vstup "VCD/CD". Výstupů na reproduktory je pět, kdo chce tucat, musí mít přední repro schopné vyloudění těchto frekvencí. Přední reproduktory se připojují šroubovacími kontakty, zadní a centr přes samosvorné kontakty. U všech výstupních kontaktů je napsáno "System speakers 4-16 Ohms". Zda je možné kombinovat reproduktory různých impedancí jsem nezkoušel, protože k dispozici jsou pouze dva. :-] Mimochodem kábly těchto beden končí cinchem - samcem. Pro připojení k zesilovači bylo potřeba buď sehnat kus dvoulinky s cinchem-samicí na jednom konci, nebo milý konektor ufiknout a napojit dráty přímo. Zvolil jsem první možnost, která se ovšem neobešla bez pájení. Při tom jsem se dozvěděl, že kabel "+" mám připojit na střední kontakt v cinchi. To jsem udělal a že se akce povedla ukazují čistě hrající repráky bez doprovodných kouřových efektů.
Věrnost podání není při větších hlasitostech žádné hi-fi, ale při běžných není moc co vytknout. Snad jen umístění beden, které jsou pouhého půl metru od sebe a o nějaký ten decimetr níž, než by bylo ideální.
Tiskni
Sdílej: