Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nakonec se mi povedlo dostat pěkný zvuk z televize i DVD - když je po něm poptávka.
Konečné řešení vypadá takto: repráky jsou zapojeny do zesilovače SV-2803-RK, do kterého je je přiveden zvuk z televize, DVD přehrávače a z čehokoliv jiného, co se dá připojit přes 3,5 mm jack - jsou tak obsazeny všechny tři stereo vstupy zesilovače. Z DVD přehrávače jde signál do televize přes komponentní vstup a k tomu paralelně do zesilovače z jedné SCART přes redukci. Z televize je pak vyveden zvuk přes SCART (AV2) a tutéž redukci. Paralelní propojení je potřeba, protože televize umí routovat zvuk do AV2 jen z vlastního dekodéru a z první SCART (AV1) a kompozitního vstupu (AV3). Tím pádem má DVD připojené přes komponentní vstup jednoduše smůlu. Totéž by platilo i kdyby bylo propojeno přes HDMI.
Zesilovač bohužel bručí a neumí standby z dálkového ovladače. Naštěstí to vyrovnává vypínací čudlík na přední straně, který zřejmě odpojí i trafo (vrčení se pak neozývá vůbec). Další čudlíky pak regulují hlasitost mikrofonu, basy/výšky mikrofonu a ozvěnu, přepínání vstupů, výstupní basy/výšky a hlasitost. Mikrospínače jsou pouze přepínače vstupů a kolečko hlasitosti, zbytek jsou poctivé "potenciometry" a tudíž neovladatelné tou malou bílou krabičkou. Mimochodem ovládání hlasitosti na DO je nějaké hypercitlivé a pro postupnou změnu hlasitosti vyžaduje na dotyčné čudlíky "klikat", při podržení člověk velmi rychle nastaví úplně jiný výkon.
Přístroj při vypnutní vše zapomene, takže při startu má nastavenou nízkou, bezpečnou hlasitost a vstup "VCD/CD". Výstupů na reproduktory je pět, kdo chce tucat, musí mít přední repro schopné vyloudění těchto frekvencí. Přední reproduktory se připojují šroubovacími kontakty, zadní a centr přes samosvorné kontakty. U všech výstupních kontaktů je napsáno "System speakers 4-16 Ohms". Zda je možné kombinovat reproduktory různých impedancí jsem nezkoušel, protože k dispozici jsou pouze dva. :-] Mimochodem kábly těchto beden končí cinchem - samcem. Pro připojení k zesilovači bylo potřeba buď sehnat kus dvoulinky s cinchem-samicí na jednom konci, nebo milý konektor ufiknout a napojit dráty přímo. Zvolil jsem první možnost, která se ovšem neobešla bez pájení. Při tom jsem se dozvěděl, že kabel "+" mám připojit na střední kontakt v cinchi. To jsem udělal a že se akce povedla ukazují čistě hrající repráky bez doprovodných kouřových efektů.
Věrnost podání není při větších hlasitostech žádné hi-fi, ale při běžných není moc co vytknout. Snad jen umístění beden, které jsou pouhého půl metru od sebe a o nějaký ten decimetr níž, než by bylo ideální.
Tiskni
Sdílej: