Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Text vykopírovaný přímo z anglické wikipedie:
The standard Windows and Mac OS X key bindings are:
Ctrl+c to copy data onto the clipboard
Ctrl+x to cut data to the clipboard
Ctrl+v to paste data from the clipboard
Alternative key bindings derived from the IBM Common User Access are:
Ctrl+Ins is copy
⇧ Shift+Del is cut
⇧ Shift+Ins is paste
the advantage of the alternative keys is that the fingers can stay close to the arrow and selection keys when you are editing a large body of text
Se schránkou jsem se poprvé setkal v Turbo Pascalu 6. Monitor zvládal 16barev a já trávil první hodiny a dny před tou kouzelně modrou plochou. jj ...
Po delší době se trochu vracím k rozčochtanej práci. Snad se tu čtou blogy alespoň tolik jako tehdy, před cca 4 roky.
Caps lock je jediná klávesa, která je poněkud zdeformovaná - taková ukousnutá. Jakoby svou funkcí patřila nad <Shift>, ale někdo jí měl plný zuby, tak ji ukousnul.
Jak se Yuhů zmiňuje na konci svého článku "Výběr typu klávesnice" v části "Debilní klapky podkládat sirkou" cituji "Jeden čas jsem měl sirku i pod klávesou Caps Lock. Ale zrušil jsem ji, protože Caps Lock přece jenom čas od času použiju.". http://dusan.pc-slany.cz/klavesnice/typ_klavesnice.htm
Tahle klávesa prostě překáží. Za dob AUTOEXEC.BATu a CONFIG.SYSu jsem ji používal častěji, ale i tehdy jsem raději podržel nachvíli sešlápnutý <Shift>. Dneska ji vícekrát stisknu omylem než záměrně. Zvlášt extra to platí o klávesnici se zmršeným(zkráceným) levým <Shiftem>. Jak to máte vy?