Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
B <- A+B
B <- B-A
B <- B+A
B <- B-A
B <- B+A-A
Jak mu můžete tuhle "anktetu" sežrat?
A počítá se od nuly nebo od jedné?
#include <iostream> int main () { int A = 5; int B = 7; A=A+B; B=A+B; B=B-A; A=A-B; std::cout << A << std::endl; std::cout << B << std::endl; return 0; }Výstup: 5 a 7
#include <stdio.h> void f(void) { int x=5, y=7; x+=y, y+=x, y-=x, x-=y; printf("%d%d\n", x, y); }a i prostá mysl postaršího gcc odhalí pravdu v celé její velikosti:
f: subl $16, %esp pushl $7 pushl $5 pushl $.LC0 call printf addl $28, %esp retVoilá!
#!/usr/bin/env python A, B = 5, 7 A += B B += A B -= A A -= B print "A = %d" % (A) print "B = %d" % (B)
#include <stdio.h> void f(void) { int x=5, y=7; x+=y, y+=x, y-=x, x-=y; printf("%d%d\n", x, y); }jo tak to taky jde
dc
(setq a 5) (setq b 7) (setq a (+ a b)) (setq b (+ a b)) (setq b (- b a)) (setq a (- a b)) (format t "A= ~D, B= ~D~%" a b)
(setf a 5 b 7 a (+ a b) b (+ a b) b (-b a) a (- a b))a v repl třeba
(values a b)
$ echo "5sa7sblalb+salalb+sblbla-sblalb-salaplbp" | dc 5 7
octave:1> A=5;B=7;A+=B;B+=A;B-=A,A-=B B = 7 A = 5... se svou troškou do mlýna ...
super jazyk. Ulohu resi:
+++++>+++++++[->+<]>[-<+<+>>]<<[->+>+<<]>>[-<<+>>]<<[->->+<<]>>[-<<+>>]<[->+<]>[-<+<->>]
Pocet plusu na zacatku je A a B.
Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook. Ook! Ook? Ook! Ook! Ook. Ook? Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook! Ook. Ook? Ook! Ook? Ook! Ook! Ook? Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook? Ook! Ook? Ook. Ook? Ook. Ook! Ook? Ook! Ook! Ook. Ook? Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook. Ook? Ook! Ook. Ook? Ook. Ook? Ook! Ook? Ook! Ook! Ook? Ook. Ook? Ook. Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook? Ook! Ook? Ook. Ook? Ook. Ook! Ook? Ook! Ook! Ook. Ook? Ook! Ook! Ook. Ook? Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook. Ook? Ook! Ook. Ook? Ook. Ook? Ook! Ook? Ook! Ook! Ook? Ook. Ook? Ook. Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook? Ook! Ook? Ook. Ook! Ook? Ook! Ook! Ook. Ook? Ook. Ook. Ook? Ook. Ook? Ook! Ook. Ook? Ook! Ook? Ook! Ook! Ook? Ook. Ook. Ook. Ook? Ook. Ook! Ook! Ook. Ook? Ook. Ook? Ook? Ook!Jinak jsem teda použil brainfuck2ook convertor
#!/usr/bin/env python import sys trans = { '>' : 'Ook. Ook?', '<' : 'Ook? Ook.', '+' : 'Ook. Ook.', '-' : 'Ook! Ook!', '.' : 'Ook! Ook.', '[' : 'Ook! Ook?', ']' : 'Ook? Ook!' } for bfcode in sys.argv[1:]: for ch in bfcode: print trans[ch],
A=5; B=7; A ^= B; B ^= A; A ^= B;
Musite machrovat primerene. Koli lidi by asi pri prijimackach vypadlo na tom, ze nevedi co to je XOR?
a = a - b; b = a + b; a = b - a;
Tiskni
Sdílej: