Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Začal jsem ji používat díky stylu a výkonnosti renderování. Prostě se mi celý ten celek líbil a tak jsem Firefox odložil. Integrovaný mail klíent byl také výkonnější, než líná mrcha Thunderbird. Jen bylo vše znepříjemnováno chybným renderováním stránek (např. na AbcLinuxu se mi ty horní unixshop, LinuxBIZ,... občas zobrazily pod sebou!) a neskutečně pomalým JavaScriptem...
To, že Opera občas spadne bych ustál. Ale to, že Opera spáchá DoS na můj systém je už dostatečnou motivací k emerge -C opera. Tomu šmejdu když se prostě znelíbí nějaká stránka, tak buď
a) spadne
Firefox žere hodně paměti. Taky padá. Ale nežere 1,5 GB paměti a nepadá kdy se mu zlíbí (zabije mi ho jen Java plugin). Vynikající prohlížeč Opera je zkažen tím, že je plný bugů. A nejen to. Ještě za to chtějí peníze/banner u toolbaru.
To co Opera udělala bylo náhodné (uznávám), ale tohle se nestává snad ani u Internet Exploderu...
Plus bych měl malou poznámku ke oom-killer. Fakt by mě zajímalo, proč začal zabíjet všechny nevinné procesy s využitím 1% paměti okolo a Operu jsem musel zabít až já. A byl jsem rád, že se mi to vůbec povedlo. Systém byl natolik mrtvý, že se mi timeoutoval i login po 60 sec.
Tiskni
Sdílej: