Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Začal jsem ji používat díky stylu a výkonnosti renderování. Prostě se mi celý ten celek líbil a tak jsem Firefox odložil. Integrovaný mail klíent byl také výkonnější, než líná mrcha Thunderbird. Jen bylo vše znepříjemnováno chybným renderováním stránek (např. na AbcLinuxu se mi ty horní unixshop, LinuxBIZ,... občas zobrazily pod sebou!) a neskutečně pomalým JavaScriptem...
To, že Opera občas spadne bych ustál. Ale to, že Opera spáchá DoS na můj systém je už dostatečnou motivací k emerge -C opera. Tomu šmejdu když se prostě znelíbí nějaká stránka, tak buď
a) spadne
Firefox žere hodně paměti. Taky padá. Ale nežere 1,5 GB paměti a nepadá kdy se mu zlíbí (zabije mi ho jen Java plugin). Vynikající prohlížeč Opera je zkažen tím, že je plný bugů. A nejen to. Ještě za to chtějí peníze/banner u toolbaru.
To co Opera udělala bylo náhodné (uznávám), ale tohle se nestává snad ani u Internet Exploderu...
Plus bych měl malou poznámku ke oom-killer. Fakt by mě zajímalo, proč začal zabíjet všechny nevinné procesy s využitím 1% paměti okolo a Operu jsem musel zabít až já. A byl jsem rád, že se mi to vůbec povedlo. Systém byl natolik mrtvý, že se mi timeoutoval i login po 60 sec.
Tiskni
Sdílej: