Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Už přes dva roky mám studentský účet u České spořitelny, ale docela mě dostalo, co teď ve spořitelně s mým účtem dělají.
Od 18 let musím každý rok dokládat, že jsem i nadále studentem. V září 2007 jsem tedy do "mé" pobočky potvrzení o studiu dodal, podle jejich dopisu mám na dodání potvrzení až do konce listopadu, takže jsem to vyřídil s předstihem. Problém je ovšem ten, že jak jsem před měsícem zjistil díky neočekávanému poplatku 200 Kč za platební kartu, už od začátku roku 2008 zachází banka s mým účetm jako s běžným účtem. Takže mě milá banka ještě obírala a obírá o 25 Kč měsíčně za provozování Servis24 (internetové bankovnictví) a kdoví co ještě.
Člověka by tedy napadlo, že se stala nějaká chyba a moje potvrzení o studiu se "ztratilo". Věc jsem 4. srpna 2008 reklamoval (reklamace 1-1794845738) a protože už uběhl měsíc a vyjádření nepřišlo, zavolal jsem znovu, abych zjistil stav. Reklamace s tímto číslem prý neexistuje a nepodařilo se ji najít ani podle RČ!
Tak jsem dnes podal další reklamaci (1-1909315030) a jsem zvědav, jestli se i tahle ztratí. Každopádně mám ze všech telefonátů do banky pořízený záznam Tahle funkce Xphone.cz se mi velice líbí.
Máte někdo s touto nebo jinou českou bankou podobné patálie? Podotýkám, že mě tyto reklamované poplatky rozhodně neruinují - jde především o princip.
Tiskni
Sdílej:
Mrkni na ceník za služby, třeba tam něco měnili. Poslední dobou totiž platím na poplatkách taky hodně a potvrzení jsem jim dal. Možná něco změnili. Každopádně nemá pro mě smysl se s nima dohadovat, měním banku
Když jsem potřeboval povolit platby z karty přes net (což jde udělat jenom na pobočce), tak se mě slečna zeptala, zda to chci jenom ze zabezpečených stránek. Tak jsem se zeptal. co to znamená a řekla mi, že neví. Škoda, rád bych viděl smysl téhle funkce:)
což jde udělat jenom na pobočceNebo po telefonu. Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi v internetu je poměrně značný, hint: zkuste potrápit Google např. výrazem 3D secure. Ale to by možná chtělo projevit nějakou iniciativu… třeba zabrousit na web ČS – ne že by byl bůhvíjak super, ale tyhle základní informace tam najdete vcelku jednoduše.
Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.No to je IMHO hlavně pro ty, kteří ten rozdíl nechápou.
Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.No, ono to nejspíš bude záležet na tom, jestli opravdu voláte na Servis 24 Telebanking…
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.Vyšší sucho a pohodlí pro vaše děti!