Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Už přes dva roky mám studentský účet u České spořitelny, ale docela mě dostalo, co teď ve spořitelně s mým účtem dělají.
Od 18 let musím každý rok dokládat, že jsem i nadále studentem. V září 2007 jsem tedy do "mé" pobočky potvrzení o studiu dodal, podle jejich dopisu mám na dodání potvrzení až do konce listopadu, takže jsem to vyřídil s předstihem. Problém je ovšem ten, že jak jsem před měsícem zjistil díky neočekávanému poplatku 200 Kč za platební kartu, už od začátku roku 2008 zachází banka s mým účetm jako s běžným účtem. Takže mě milá banka ještě obírala a obírá o 25 Kč měsíčně za provozování Servis24 (internetové bankovnictví) a kdoví co ještě.
Člověka by tedy napadlo, že se stala nějaká chyba a moje potvrzení o studiu se "ztratilo". Věc jsem 4. srpna 2008 reklamoval (reklamace 1-1794845738) a protože už uběhl měsíc a vyjádření nepřišlo, zavolal jsem znovu, abych zjistil stav. Reklamace s tímto číslem prý neexistuje a nepodařilo se ji najít ani podle RČ!
Tak jsem dnes podal další reklamaci (1-1909315030) a jsem zvědav, jestli se i tahle ztratí. Každopádně mám ze všech telefonátů do banky pořízený záznam Tahle funkce Xphone.cz se mi velice líbí.
Máte někdo s touto nebo jinou českou bankou podobné patálie? Podotýkám, že mě tyto reklamované poplatky rozhodně neruinují - jde především o princip.
Tiskni
Sdílej:
Mrkni na ceník za služby, třeba tam něco měnili. Poslední dobou totiž platím na poplatkách taky hodně a potvrzení jsem jim dal. Možná něco změnili. Každopádně nemá pro mě smysl se s nima dohadovat, měním banku
Když jsem potřeboval povolit platby z karty přes net (což jde udělat jenom na pobočce), tak se mě slečna zeptala, zda to chci jenom ze zabezpečených stránek. Tak jsem se zeptal. co to znamená a řekla mi, že neví. Škoda, rád bych viděl smysl téhle funkce:)
což jde udělat jenom na pobočceNebo po telefonu. Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi v internetu je poměrně značný, hint: zkuste potrápit Google např. výrazem 3D secure. Ale to by možná chtělo projevit nějakou iniciativu… třeba zabrousit na web ČS – ne že by byl bůhvíjak super, ale tyhle základní informace tam najdete vcelku jednoduše.
Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.No to je IMHO hlavně pro ty, kteří ten rozdíl nechápou.
Když jsem tam volal, tak mě poslali na pobočku. Asi záleží na štěstí, koho tam chytnete.No, ono to nejspíš bude záležet na tom, jestli opravdu voláte na Servis 24 Telebanking…
Rozdíl mezi zabezpečenými a nezabezpečenými transakcemi mi jasný je, ale nechápu k čemu je blokování bankou těch nezabezpečených.Vyšší sucho a pohodlí pro vaše děti!