Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Můj současný ISP je taková banda vyžírků. Za veřejnou IP adresu chtějí 290 Kč bez DPH, zrychlení připojení jsou často jen na papíře a vůbec je to veš líná. Jejich posledním vynálezem je to, že se přesně každou minutu zhoupne na chvíli latence na ~150ms, což je pro VoIP senzační věc. Jejich výpovědní lhůta je 3 měsíce.
Už za pár dnů se přesouvám na koleje do Prahy, takže platit původních 1750 Kč měsíčně za net, který využiju leda o víkendu, to je trochu moc. Mám zálusk na připojení od T-Mobile (hezky s PCMCIA kartou do notebooku), želbohu pokrytí 3G sítě končí kilometr ode mě a to samé platí o EDGE. Vysílač T-Mobile, na který se dívám z okna, umí jen GPRS. A mít doma jen GPRS a maximálně pirátsky cizí WiFinu, to se mi nechce.
T-Mobile má takový formulář, kde člověk může požádat o rozšíření pokrytí EDGE (i jiných služeb). Vyzkoušel jsem to, paní (ne robot) mi potvrdila předání příslušnému oddělení a... no, to právě nevím. Co myslíte, skončí to v /dev/null? Máte někdo zkušenost, že by operátor splnil podobné přání zákazníka?
Tiskni
Sdílej:
No, od WiFi providera právě utíkám.Není WiFi provider jako WiFi provider. I když v Praze to bude asi docela hukot.
Já bych právě chtěl něco, co využiju všude (a ani CDMA tu není a ani ostatní operátoři tu nemají EDGE).Mohu se zeptat proč? Zrovna v takové Praze bych se zabýval kabelovkou, protože vzduch tam bude určitě přesycený a naopak ceny u kabelu(teda zrovna nepočítám O2).
Co myslíte, skončí to v /dev/null?Určitě ne. Spíš to šoupnou do C:\Document and Settings\uživatel\Plocha\Koš
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
inetnum: 82.209.54.72 - 82.209.54.79 netname: ZDENEKSTOPKA-NET descr: Stopka Zdenek country: CZ admin-c: ZS495-RIPE tech-c: PCZ3-RIPE status: ASSIGNED PA mnt-by: PODACZ-MNT source: RIPE # Filtered
Mám zálusk na připojení od T-Mobile (hezky s PCMCIA kartou do notebooku), želbohu pokrytí 3G sítě končí kilometr ode mě a to samé platí o EDGE.Cetl jsem o cloveku v podobne situaci - mel barak v udoli, bez telefonu a temer bez mobilniho signalu (s mobilem musel na pudu). Ale domluvil se se znamym, ktery mel barak na kopci a byl diky tomu slusne pokryty signalem od mistniho Wifi providera. Tak se s nim domluvil, poridil dve smerove anteny a skrz repeater posilal signal z baraku na kopci dolu do udoli. U tohohle typu pripojeni by to bylo tezsi - muselo by tam byt neco o dost slozitejsiho nez repeater. Ale pokud by byl modem pripojeny pres USB, zvladl by to nejspis i nektery z lepsich WiFi routeru/AP, ktery ma USB a jde do nej nacpat vlastni firmware. Jen je treba najit nekoho, komu by nevadilo neco takoveho u sebe mit.