Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Můj současný ISP je taková banda vyžírků. Za veřejnou IP adresu chtějí 290 Kč bez DPH, zrychlení připojení jsou často jen na papíře a vůbec je to veš líná. Jejich posledním vynálezem je to, že se přesně každou minutu zhoupne na chvíli latence na ~150ms, což je pro VoIP senzační věc. Jejich výpovědní lhůta je 3 měsíce.
Už za pár dnů se přesouvám na koleje do Prahy, takže platit původních 1750 Kč měsíčně za net, který využiju leda o víkendu, to je trochu moc. Mám zálusk na připojení od T-Mobile (hezky s PCMCIA kartou do notebooku), želbohu pokrytí 3G sítě končí kilometr ode mě a to samé platí o EDGE. Vysílač T-Mobile, na který se dívám z okna, umí jen GPRS. A mít doma jen GPRS a maximálně pirátsky cizí WiFinu, to se mi nechce.
T-Mobile má takový formulář, kde člověk může požádat o rozšíření pokrytí EDGE (i jiných služeb). Vyzkoušel jsem to, paní (ne robot) mi potvrdila předání příslušnému oddělení a... no, to právě nevím. Co myslíte, skončí to v /dev/null? Máte někdo zkušenost, že by operátor splnil podobné přání zákazníka?
Tiskni
Sdílej:
No, od WiFi providera právě utíkám.Není WiFi provider jako WiFi provider. I když v Praze to bude asi docela hukot.
Já bych právě chtěl něco, co využiju všude (a ani CDMA tu není a ani ostatní operátoři tu nemají EDGE).Mohu se zeptat proč? Zrovna v takové Praze bych se zabýval kabelovkou, protože vzduch tam bude určitě přesycený a naopak ceny u kabelu(teda zrovna nepočítám O2).
Co myslíte, skončí to v /dev/null?Určitě ne. Spíš to šoupnou do C:\Document and Settings\uživatel\Plocha\Koš
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
inetnum: 82.209.54.72 - 82.209.54.79 netname: ZDENEKSTOPKA-NET descr: Stopka Zdenek country: CZ admin-c: ZS495-RIPE tech-c: PCZ3-RIPE status: ASSIGNED PA mnt-by: PODACZ-MNT source: RIPE # Filtered
Mám zálusk na připojení od T-Mobile (hezky s PCMCIA kartou do notebooku), želbohu pokrytí 3G sítě končí kilometr ode mě a to samé platí o EDGE.Cetl jsem o cloveku v podobne situaci - mel barak v udoli, bez telefonu a temer bez mobilniho signalu (s mobilem musel na pudu). Ale domluvil se se znamym, ktery mel barak na kopci a byl diky tomu slusne pokryty signalem od mistniho Wifi providera. Tak se s nim domluvil, poridil dve smerove anteny a skrz repeater posilal signal z baraku na kopci dolu do udoli. U tohohle typu pripojeni by to bylo tezsi - muselo by tam byt neco o dost slozitejsiho nez repeater. Ale pokud by byl modem pripojeny pres USB, zvladl by to nejspis i nektery z lepsich WiFi routeru/AP, ktery ma USB a jde do nej nacpat vlastni firmware. Jen je treba najit nekoho, komu by nevadilo neco takoveho u sebe mit.