Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Coz takhle podpora pro stahovani z share-rapid? Tam zadna CAPTCHA neni a muzu se podelit o svuj ucet pro ucely testovani. Ne ze bych mel share-rapid nejak zvlast v oblibe, ale obcas tam najdu veci ktery jinde nejsou a kdyby z nej slo z fatratu stahovat primo, usetrilo by mi to dost prace (takhle se musim ve firefoxu prihlasit, zahajit stahovani, stopnout ho a link prekopirovat do fatratu kterej to uz pak stahne).
Coz takhle podpora pro stahovani z share-rapid? Tam zadna CAPTCHA neni a muzu se podelit o svuj ucet pro ucely testovani. Ne ze bych mel share-rapid nejak zvlast v oblibe, ale obcas tam najdu veci ktery jinde nejsou a kdyby z nej slo z fatratu stahovat primo, usetrilo by mi to dost prace (takhle se musim ve firefoxu prihlasit, zahajit stahovani, stopnout ho a link prekopirovat do fatratu kterej to uz pak stahne).Pamatuju si, že jsem se tam snad před rokem registroval a bylo tam, že jestli chci urychlit přijetí ověřovacího mailu, mám poslat Premium SMS. Žádnou SMS jsem neposlal a ani po roce mi ověřovací mail nepřišel
Pro ty, co si toho ještě nevšimli, FatRat je v Debianu, což je pro mě asi ten největší úspěchAž na ten detail, že tam nedávno domršili závislosti, takže při aktualizaci v podstatě přestal fungovat a házel spoustu nesmyslných chyb. Podle správce to nicméně takhle bylo v pořádku, což mě propříště odradilo od hlášení chyb.
Jedinou výjimkou tak asi bude Ulož.to, kde je prolomení velmi snadné.Pozor, nevim jestli myslíš tohle, ale vypadá to tak, že ty soubory s obrázky jsou statické (že jde napevno přiřadit id captchy/filename obrazku k hodnote captchy) a taky to tak je, ale jen na nejakou dobu. asi po mesici, dvou (?) to pregeneruji a zmeni.
myslis to same jako ja? ze soubor pod stejnym nazvem (jmenem captchy) obsahuje vzdy stejnou hodnotu?Ne, nic takového. Neboj se, funguje to
aby mi zase policajti odnesli komp[citation needed]
Zajímalo by mě, jak se o tom tady rozhoduje...To je jednoduchý. Tučňáčka dostaneš za Samoobsluhy Tvůrčích Monopolů™ nebo když si kopneš do komerčního software, nejčastěji Windows. Když se vyjádříš hodně vulgárně o iPadu či iPhonu, tučňáček tě také nemine.
A pokud vím, jeho vzhled se odvíjí od nastavení QT4, jelikož je v qt4.Nejspíš si měl na mysli nastavení Qt tématu. Mně jde o to, že fatrat ve mně budí dojem nedotaženosti.
Mně jde o to, že fatrat ve mně budí dojem nedotaženosti.A čím konkrétně?
Po vzhledové stránce vypadá GUI Fatratu značně nevzhledně.Též nesouhlasím.
Jdou alespoň nějakým způsobem změnit ikonky nebo téma ikonek?Je to open-source, hádej...
To znamená ne?Jdou alespoň nějakým způsobem změnit ikonky nebo téma ikonek?Je to open-source, hádej...
A ono to JVM žere fakt málo, ač to nechápu.Co je na tom k nepochopení? Prostě do toho láduješ mnohem míň tříd a Class Loaderů než třeba NetBeans.
Tiskni
Sdílej: