Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Po nekonečně dlouhé odmlce je tu další přehled chystaných novinek ve FatRatu.
Od posledního zápisku na toto téma se ve FatRatu, co se novinek týče, moc věcí nestalo. Kód byl především aktualizován v souvislosti se změnami API u libtorrentu a glooxu a dále byly opravovány chyby nahlášené uživateli. V Git repozitáři je zařazený patch od Davida Watzkeho, který zajišťuje, že se kromě grafu rychlosti přenosu zobrazuje i graf rychlosti celé fronty.
Doba je taková, že snad nejdůležitější funkcí "stahovadel" se jeví jejich schopnost umět zadarmo stahovat z co nejvíce file hostingů. Je bohužel nad moje schopnosti programovat a udržovat v provozu pluginy, decaptcha algoritmy apod., mimo jiné by to zjevně vyžadovalo časté vydávání nových verzí. Jedinou výjimkou tak asi bude Ulož.to, kde je prolomení velmi snadné.
Měl jsem nápad dodat FatRatu podporu používání pluginů z JDownloaderu. Na první pohled to vypadá šíleně, nicméně to není tak neproveditelné, a to díky JNI, kde je nejen možné volat C/C++ kód z Javy, ale jde to i obráceně. U stahovacích pluginů, kde není captcha, je to docela v pohodě a JVM překvapivě žere naprosté minimum paměti. Mám dokonce i prototyp konzolového nativního programu, který mi úspěšně vyhodí URL, ze kterého by se mělo začít stahovat.
U pluginů s captchou je to ale těžší, kód kolem celé té operace je dost rozsáhlý a jeho "vypreparování" je poněkud netriviální úkol. Navíc mám obavy, že by se ve výsledku s FatRat pluginem spouštělo i třičtvrtě JDownloaderu, což pak trochu celé ztrácí smysl.
Pracuje se na novém webovém rozhraní, jehož účelem je dohnat ostatní stahovací programy. Je stavěno s pomocí jQuery a jQuery UI a s FatRatem komunikuje přes XML-RPC. Smyslem je doplnit i pokročilejší věci, tedy aby byla přes web možná nejen základní správa přenosů, ale i pokročilé věci specifické pro typ přenosu. U BitTorrentu tedy například nastavování priorit jednotivým souborům z torrentu.
Webové rozhraní je připravované ve zvláštní Git větvi ajax_webui
. Zatím se můžete podívat na screenshot průběhu práce.
Pro ty, co si toho ještě nevšimli, FatRat je v Debianu, což je pro mě asi ten největší úspěch Jinak dřív, než to někdo zmíní v diskuzi, vím, že podpora RapidSharu je teď poněkud rozbitá kvůli změnám na RS. Rovněž vím, že na Archu nefunguje BitTorrent, jakmile se zvolí plná alokace souborů, ale nechápu, proč tomu tak je
Tiskni
Sdílej:
Coz takhle podpora pro stahovani z share-rapid? Tam zadna CAPTCHA neni a muzu se podelit o svuj ucet pro ucely testovani. Ne ze bych mel share-rapid nejak zvlast v oblibe, ale obcas tam najdu veci ktery jinde nejsou a kdyby z nej slo z fatratu stahovat primo, usetrilo by mi to dost prace (takhle se musim ve firefoxu prihlasit, zahajit stahovani, stopnout ho a link prekopirovat do fatratu kterej to uz pak stahne).
Coz takhle podpora pro stahovani z share-rapid? Tam zadna CAPTCHA neni a muzu se podelit o svuj ucet pro ucely testovani. Ne ze bych mel share-rapid nejak zvlast v oblibe, ale obcas tam najdu veci ktery jinde nejsou a kdyby z nej slo z fatratu stahovat primo, usetrilo by mi to dost prace (takhle se musim ve firefoxu prihlasit, zahajit stahovani, stopnout ho a link prekopirovat do fatratu kterej to uz pak stahne).Pamatuju si, že jsem se tam snad před rokem registroval a bylo tam, že jestli chci urychlit přijetí ověřovacího mailu, mám poslat Premium SMS. Žádnou SMS jsem neposlal a ani po roce mi ověřovací mail nepřišel
Pro ty, co si toho ještě nevšimli, FatRat je v Debianu, což je pro mě asi ten největší úspěchAž na ten detail, že tam nedávno domršili závislosti, takže při aktualizaci v podstatě přestal fungovat a házel spoustu nesmyslných chyb. Podle správce to nicméně takhle bylo v pořádku, což mě propříště odradilo od hlášení chyb.
Jedinou výjimkou tak asi bude Ulož.to, kde je prolomení velmi snadné.Pozor, nevim jestli myslíš tohle, ale vypadá to tak, že ty soubory s obrázky jsou statické (že jde napevno přiřadit id captchy/filename obrazku k hodnote captchy) a taky to tak je, ale jen na nejakou dobu. asi po mesici, dvou (?) to pregeneruji a zmeni.
myslis to same jako ja? ze soubor pod stejnym nazvem (jmenem captchy) obsahuje vzdy stejnou hodnotu?Ne, nic takového. Neboj se, funguje to
aby mi zase policajti odnesli komp[citation needed]
Zajímalo by mě, jak se o tom tady rozhoduje...To je jednoduchý. Tučňáčka dostaneš za Samoobsluhy Tvůrčích Monopolů™ nebo když si kopneš do komerčního software, nejčastěji Windows. Když se vyjádříš hodně vulgárně o iPadu či iPhonu, tučňáček tě také nemine.
A pokud vím, jeho vzhled se odvíjí od nastavení QT4, jelikož je v qt4.Nejspíš si měl na mysli nastavení Qt tématu. Mně jde o to, že fatrat ve mně budí dojem nedotaženosti.
Mně jde o to, že fatrat ve mně budí dojem nedotaženosti.A čím konkrétně?
Po vzhledové stránce vypadá GUI Fatratu značně nevzhledně.Též nesouhlasím.
Jdou alespoň nějakým způsobem změnit ikonky nebo téma ikonek?Je to open-source, hádej...
To znamená ne?Jdou alespoň nějakým způsobem změnit ikonky nebo téma ikonek?Je to open-source, hádej...
A ono to JVM žere fakt málo, ač to nechápu.Co je na tom k nepochopení? Prostě do toho láduješ mnohem míň tříd a Class Loaderů než třeba NetBeans.