Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
rozjet Diablo 3 pro mac na linuxu by bylo E P I CAfaik to celkem slušně funguje pod wine.
Jen aby na vás Apple nevyletěl s hromadou právníků
OS X = BSD + Mach
Linux = úplně jiný OS, klon Unixu, postavený na GNU
Vzhledem k tomu, že není ani něco jako Wine pro BSD aplikace, nevidím existenci Wine pro OS X moc nadějně. Nenapadá mě, kvůli čemu by někomu stálo za to něco takového trvale vyvíjet a udržovat.
Vzhledem k tomu, že není ani něco jako Wine pro BSD aplikaceUff, proč by to někdo dělal? Pro *BSD se closed source, co by nebyl i na Linuxu, nedělá, to ostatní stačí více méně jen překompilovat. Navíc by se v tomhle případě jistě nejednalo o emulaci ve stylu Wine.
Nenapadá mě, kvůli čemu by někomu stálo za to něco takového trvale vyvíjet a udržovat.Jinak tady je správná odpověď "třeba já". Chci si to dát zatím jako diplomku.
Windows NT 4.0 is the last major release of Microsoft Windows to support the Alpha, MIPS or PowerPC CPU architectures.
Takové programy jsou ale často i pro Windows, na které máme wine, takže je otázka, jestli to bude chodit líp a jestli těch programů je dost na to, aby se to úsilí vyplatilo.No, to je tak trochu proč máme desktopové prostředí ABC, když už máme prostředí XYZ. Ale i kdyby z toho nebylo nic extra, tak to minimálně bude pěkná diplomka.
Takže to má smysl vlastně jen pro proprietární konsolové programy.Proč jen konzolové? Rozchodit ty je samozřejmě první krok, Wine jistě také začínalo právě u toho, ale tam možnosti jistě nekončí.
To tě vyjde levnějš zajet si pro něj do nějakýho iKrámu do Německa nebo Anglie...Pochybuju vzhledem k tomu, že Apple v ČR už nějakou dobu prodává za evropské ceny.
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Měl bych nevyužitý MacBook White bez baterky (dvě odešly, další už se mi pořizovat nechtělo), early 2007 (ještě před Santa Rosa). Má to C2D, takže poslední Mac OS by na tom měl jít ještě spustit.Pochybuju - Mountain Lion Tech Specs pro MacBook: MacBook (Late 2008 Aluminum, or Early 2009 or newer) Ale předposlední verze zřejmě ano: OS X Lion - Technical Specifications
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: