Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Začal jsem se zajímat o vývoj aplikací pro Android. Nastudoval jsem základy Androidího SDK a začal programovat SHweather (viz níže). Mám ovšem pár problémů...
Nahodil jsem Eclipse a ADT plugin. Eclipse nemám moc rád, občas se nesmyslně zasekává při listování dostupných metod a o spotřebě paměti nemluvím (i když ta mě ani nějak netíží).
Pro Android lze programovat GUI věcičky několika způsoby. Buď můžete všecko udělat přes XML, ale Designer v Eclipse stojí za prd a 3rd party DroidDraw, ač je o dost lepší, taky nedostačuje. Alternativou je programovat vše ručně. Touto cestou jsem se vydal já, protože mi to přišlo nejschůdnější, ale je to docela opruz. Ideální by pro mě bylo kombinovat ty dvě metody, jako to dělám v Qt, což lze, ale jak říkám, to by musel bejt nějakej pořádnej designer. Zajímalo by mě, jak to lidi programující pro Android řeší. Je totiž možný, že mi něco nějak uniklo nebo že něco dělám špatně, protože s tím teprv začínám.
Začal jsem programovat aplikaci zvanou SHweather. Doluje aktuální počasí ze Strahovské meteorologické stanice (weather.siliconhill.cz). Zatím je velice primitivní, ale časem bych ji chtěl udělat schopnější a doplnit tam i možnost prohlížení různých grafů, a tak. Dobrý by bylo vytvořit tomu i widget, abych se to naučil. Přikládám screenshot z emulátoru.
Do diskuze prosím pište svoje zkušenosti s Android SDK a případně nějaké relevantní tipy.
PS: obecně jsem se s blogováním přesunul k sobě na blog.watzke.cz.
Tiskni
Sdílej:
Já to řeším tak, že to píšu v tom XML. Sice to je trochu opruz, ale zas tak hrozný to rozhodně není. Dokonce bych řekl, že to možná ani není pomalejší než to kreslit v nějakém GUI návrháři. Při použití "našeptávače" (Ctrl+Alt+Space) ani nemusíš tolik psát - pro atribut "android:background" stačí napsat "ba" a vybrat to z našeptávače. Další tip je používat (i pro Javu) automatický formátovač (Ctrl+Shift+F), doporučuju nastavit aby dával každý XML atribut na samostatný řádek.
Jinak jako dlouhodobý uživatel Eclipse na něj nedám dopustit Jediná věc co mě štve jsou ty občasný záseky. Když se s tím IDE pořádně sžiješ, možná změníš názor
Nutné klávesové zkratky pro vývoj v Javě:
No problem... :)
O chybějících zastávkách vím, seznam zastávek mám přímo z idos.cz, ale tak 2x do roka to měněj.
Port QT uz zacina byt pouzitelny.No neviem, mam trosku strach s miesanim java a native libraries. Uz v pripade klasickej x86 jvm a qtjambi je to pekny opruz a neviem si to nejak predstavit v mobile, nehovoriac o best-practices k androidu, kde pouzivanie "native" znacne neodporucaju.