Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
(ještě nějaký raw editor a nemusím kompa zapínan vůbec).ak tomu rozumiem správne, to tam nie je nejaký notepad?
neviem z akého dôvodu som tam videl nie raw, ale text :O
surové obrázky.Jakože sado-maso?
Pokud tam jdou dostávat aplikace i jinak než přes Apple Store, tak to určitě půjde.....a nebo ze stoláku udělat server (pokud ještě nemáš) a hnát to přes VNC, případně na iVěci rozjet Xserver. Mám dojem že Sempron co se mi doma pořád jen fláká (lokální file server, print server, ftp server, PyLoad tam běží,....) by na ten RAW bohatě stačil....pokud ti nevadí chvilku si počkat, ono iVěc nebude o moc rychlejší A VNC určitě na Apple Storu bude.
ještě nějaký raw editor a nemusím kompa zapínan vůbecČistě osobně bych prohásil ideu RAW editoru pro iPad jako pitomost. Pro interní fotoaparát to nemá moc smysl, dostávat do IPadu cizí fotky je problematické, display (i když kvalitní a navíc s color profilem) je moc malý a provádět operace, na které je občas i běžná myš moc hrubá, čistě jen prsty, mi prijde šílené. Na druhou stranu, četl jsem v několika recenzích výrobků od Applu reakce od nadšenců, kteří na iPadu provádějí i celkem složité grafické operace (a tím nemyslím v "mrvítkách" typu Instagram), dokonce tam jeden nadšenec snil o plné verzi Adobe Photoshopu pro iPad
Můžete prosím dát nějaký příklad, co hrozného leze z Bibble/Aftershotu?
Dělal jsem si nedávno takové porovnání (AfterShot Pro, Nikon Capture NX, Capture One, Darktable, Lightroom 4, Photivo, RawTherapee a UFRaw) a rozdíl byl minimální. Možná jsem jen nevhodně zvolil zkušební fotky…
Nejhezčí výstup měl subjektivně Capture One, ale ten bohužel nejde ve wine a ve virtualizovaných Windows je to dost pomalé (ale pořád rychlejší, než Lightroom)… Navíc to bylo všechno při defaultním nastavení, pro témeř stejný obraz by v ostatních programech asi stačilo pohnout pár šoupátky.
Pustil jsem se do toho původně proto, že AfterShot neměl podporu pro Nikon D800 a já potřeboval rychle zpracovat fotky ze svatby. Nová verze už nechutně obrovské RAWy z D800 zvládá, tak zůstávám u něj. Chybí mi asi jen podpora přítlaku z pera tabletu…
Ber to tak, že chybama se člověk učí
To je správnej přístup
Knížky nečtuBARBARE!
jakejkoli pokus zfilmovat stopařovat průvodce je SRAČKA.+1!
Tiskni
Sdílej: