Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
(ještě nějaký raw editor a nemusím kompa zapínan vůbec).ak tomu rozumiem správne, to tam nie je nejaký notepad?
neviem z akého dôvodu som tam videl nie raw, ale text :O
surové obrázky.Jakože sado-maso?
Pokud tam jdou dostávat aplikace i jinak než přes Apple Store, tak to určitě půjde.....a nebo ze stoláku udělat server (pokud ještě nemáš) a hnát to přes VNC, případně na iVěci rozjet Xserver. Mám dojem že Sempron co se mi doma pořád jen fláká (lokální file server, print server, ftp server, PyLoad tam běží,....) by na ten RAW bohatě stačil....pokud ti nevadí chvilku si počkat, ono iVěc nebude o moc rychlejší A VNC určitě na Apple Storu bude.
ještě nějaký raw editor a nemusím kompa zapínan vůbecČistě osobně bych prohásil ideu RAW editoru pro iPad jako pitomost. Pro interní fotoaparát to nemá moc smysl, dostávat do IPadu cizí fotky je problematické, display (i když kvalitní a navíc s color profilem) je moc malý a provádět operace, na které je občas i běžná myš moc hrubá, čistě jen prsty, mi prijde šílené. Na druhou stranu, četl jsem v několika recenzích výrobků od Applu reakce od nadšenců, kteří na iPadu provádějí i celkem složité grafické operace (a tím nemyslím v "mrvítkách" typu Instagram), dokonce tam jeden nadšenec snil o plné verzi Adobe Photoshopu pro iPad
Můžete prosím dát nějaký příklad, co hrozného leze z Bibble/Aftershotu?
Dělal jsem si nedávno takové porovnání (AfterShot Pro, Nikon Capture NX, Capture One, Darktable, Lightroom 4, Photivo, RawTherapee a UFRaw) a rozdíl byl minimální. Možná jsem jen nevhodně zvolil zkušební fotky…
Nejhezčí výstup měl subjektivně Capture One, ale ten bohužel nejde ve wine a ve virtualizovaných Windows je to dost pomalé (ale pořád rychlejší, než Lightroom)… Navíc to bylo všechno při defaultním nastavení, pro témeř stejný obraz by v ostatních programech asi stačilo pohnout pár šoupátky.
Pustil jsem se do toho původně proto, že AfterShot neměl podporu pro Nikon D800 a já potřeboval rychle zpracovat fotky ze svatby. Nová verze už nechutně obrovské RAWy z D800 zvládá, tak zůstávám u něj. Chybí mi asi jen podpora přítlaku z pera tabletu…
Ber to tak, že chybama se člověk učí
To je správnej přístup
Knížky nečtuBARBARE!
jakejkoli pokus zfilmovat stopařovat průvodce je SRAČKA.+1!
Tiskni
Sdílej: