Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Necelý dva měsíce zpátky jsem si zbrkle koupil iPad 3 – hned v ten den, kdy se u nás začal prodávat. Tohle je zápisek o tom, jaký názor mám na koupi teď.
Jailbreak stále nikde, přestože roota pár lidí získalo prakticky ihned, jak se začal prodávat. Takže stále omezen debilním iOSem (kvůli kterému si ani nemůžete uložit soubor) mám aktuálně názor následující: iPad je (kvůli iOSu) bezkonkurenčně nejzbytečnější krám, kterej jsem si kdy koupil. Za dobu co ho mám, jsem ho nabíjel jen asi 5x – tak málo využití pro něj najdu. Pouze ve škole na přednáškách a jednou za 14 dní ve vlaku cestou do/z Prahy...
To samo o sobě by ovšem nebylo tak hrozný, pořád bych ho mohl prodat na Aukru třeba za 10 tisíc... kdybych nebyl střevo a někam nezašantročil záručák Takže jestli ho nenajdu, tak se můžu leda tak koupat ve vlastní blbosti, že jsem si koupil něco, co je mi k ničemu.
Už jsem to naznačil, ale napíšu to ještě jednou explicitně: tohle nedávám za vinu Applu, koupil jsem si tu jejich hrůzu zcela dobrovolně. Tohle je jenom takovej povzdech nad tím, že to byla kravina. Ale úplně zbytečný to není, aspoň jsem nadobro výlečenej od toho, abych si podobnou věc koupil někdy v budoucnu... a cesty ve vlaku fakt docela utečou
Update: Prodám ho za 10 000 Kč - osobní předání v Praze. Je to 32 GB Wi-Fi only verze v černé barvě, prostě tenhle. S orig. krabicí, nabíječkou a záručákem. Je nepoškozenej, jako novej a je v něm původní systém. Máte-li zájem, ozvěte se.
Update 2: Tak už mám zájemce...
Update 3: Prodáno za 10 500 Kč.
Tiskni
Sdílej:
(ještě nějaký raw editor a nemusím kompa zapínan vůbec).ak tomu rozumiem správne, to tam nie je nejaký notepad?
neviem z akého dôvodu som tam videl nie raw, ale text :O
surové obrázky.Jakože sado-maso?
Pokud tam jdou dostávat aplikace i jinak než přes Apple Store, tak to určitě půjde.....a nebo ze stoláku udělat server (pokud ještě nemáš) a hnát to přes VNC, případně na iVěci rozjet Xserver. Mám dojem že Sempron co se mi doma pořád jen fláká (lokální file server, print server, ftp server, PyLoad tam běží,....) by na ten RAW bohatě stačil....pokud ti nevadí chvilku si počkat, ono iVěc nebude o moc rychlejší A VNC určitě na Apple Storu bude.
ještě nějaký raw editor a nemusím kompa zapínan vůbecČistě osobně bych prohásil ideu RAW editoru pro iPad jako pitomost. Pro interní fotoaparát to nemá moc smysl, dostávat do IPadu cizí fotky je problematické, display (i když kvalitní a navíc s color profilem) je moc malý a provádět operace, na které je občas i běžná myš moc hrubá, čistě jen prsty, mi prijde šílené. Na druhou stranu, četl jsem v několika recenzích výrobků od Applu reakce od nadšenců, kteří na iPadu provádějí i celkem složité grafické operace (a tím nemyslím v "mrvítkách" typu Instagram), dokonce tam jeden nadšenec snil o plné verzi Adobe Photoshopu pro iPad
Můžete prosím dát nějaký příklad, co hrozného leze z Bibble/Aftershotu?
Dělal jsem si nedávno takové porovnání (AfterShot Pro, Nikon Capture NX, Capture One, Darktable, Lightroom 4, Photivo, RawTherapee a UFRaw) a rozdíl byl minimální. Možná jsem jen nevhodně zvolil zkušební fotky…
Nejhezčí výstup měl subjektivně Capture One, ale ten bohužel nejde ve wine a ve virtualizovaných Windows je to dost pomalé (ale pořád rychlejší, než Lightroom)… Navíc to bylo všechno při defaultním nastavení, pro témeř stejný obraz by v ostatních programech asi stačilo pohnout pár šoupátky.
Pustil jsem se do toho původně proto, že AfterShot neměl podporu pro Nikon D800 a já potřeboval rychle zpracovat fotky ze svatby. Nová verze už nechutně obrovské RAWy z D800 zvládá, tak zůstávám u něj. Chybí mi asi jen podpora přítlaku z pera tabletu…
Ber to tak, že chybama se člověk učí
To je správnej přístup
Knížky nečtuBARBARE!
jakejkoli pokus zfilmovat stopařovat průvodce je SRAČKA.+1!