V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Da sa dychat aj ustami, akurat nesmu byt prilis otvorene, ale len mierne pootvorene.
Niektori (ja) z nas maju s dychanim nosom problemy (obvzlast v zime sa mi upchavaju pri dychani nosne dierky, takze to pre mna nie je funkcna alternativa).
Co sa tyka oblecenia, tak nejake termopradlo a bezecka suprava by mali postacovat.
Co mi pride este dolezite je zvolit miernejsie tempo (prave kvoli dychaniu), ziadne sprinty a pod.
Poznamka bokom: Ja som raz nieco pri behani chytil, ale to som behaval nespravne obleceny (len velmi tenke tricko a kratasy) v extremnych teplotach (realna v rozmedzi -10 az -13 stupnov, pocitova sla az k -20 -> silny vietor), nespravne som dychal (usta dokoran) a zvolil som prilis vysoke tempo.
pomocí jednoho kohoutku se reguluje intenzita a pomocí druhého teplota, což jsem ještě nikdy předtím neviděl
Já to jednou viděl v jednom penzionu. Myšlenka pěkná, ale mělo to nepříjemný háček: kohoutek, kterým se regulovala intenzita, neměl prakticky žádné výstupky, byl z leštěného kovu a šel hodně ztuha, takže namydlenou rukou s tím nešlo otočit.
my to máme domapomocí jednoho kohoutku se reguluje intenzita a pomocí druhého teplota, což jsem ještě nikdy předtím nevidělJá to jednou viděl v jednom penzionu.
Myšlenka pěkná, ale mělo to nepříjemný háček: kohoutek, kterým se regulovala intenzita, neměl prakticky žádné výstupky, byl z leštěného kovu a šel hodně ztuha, takže namydlenou rukou s tím nešlo otočit.sice na tom máme takový čudly, páč s hladkejma kohoutkama mám svý zkušenosti, ale stejně to neni nicmoc druhej háček je, že to většinou tu teplotu moc držet neumí - tu naší jsem zkoušel s laboratorním teploměrem, a ono se to sice udrží tak nějak v rozmezí dvou stupňů, ale má-li to člověk vyladěný na tělesnou teplotu, tak stupeň dolů nebo nahoru je rozdíl od příjemného ke studenému nebo horkému ...
Pouze za předpokladu, že stejný poměr teplé a studené znamená stejnou teplotu bez ohledu na průtok. Což neplatí zdaleka všude a pokud máte plynový kotel bez zásobníku nebo dokonce karmu, tak to není konstantní ani v čase (při konstantním průtoku).
Ale vzhledem k tomu, na co reagujete, je vaše odpověď poněkud bezpředmětná - pokud je kohoutek konstruován tak, že s namydlenou rukou nejsem schopen vodu pustit, opaření moc nehrozí…
I v takových případech lepší než jiné systémy.Pouze za předpokladu, že stejný poměr teplé a studené znamená stejnou teplotu bez ohledu na průtok. Což neplatí zdaleka všude a pokud máte plynový kotel bez zásobníku nebo dokonce karmu, tak to není konstantní ani v čase (při konstantním průtoku).
akorát když jsem ji použil poprvé, tak jsem docela čuměl, protože pomocí jednoho kohoutku se reguluje intenzita a pomocí druhého teplota, což jsem ještě nikdy předtím nevidělJe to docela běžné, v hotelech je to skoro standard. Ale nefunguje to až tak dokonale (s tou teplotou), jak by si člověk mohl naivně myslet.
... stejně se tam motaj dementi se psama nebo miminama...V noci ne
Kdybych se teď sebral a šel běhat ven, tak doběhnu a rovnou si můžu zalézt do postele a týden marodit.Potvrzuju
když máte permici, tak stačí u vchodu říct svoje jméno a tím to hasne (ne pro mě, já ho musím ještě hláskovat, ale to je holt moje prokletí)To zní skoro jako že když tam zajdu já a vyhláskuju tvoje jméno, tak to mám zadarmo...
Bude záležet na tom, kudy běží. Snad cesta vede hlavně údolími a není nutné zdolávat moc velká převýšení.
Tu vzdálenost bych za tu dobu snad taky ušel, ale zdrženlivě bych pro výlet počítal na kilometr s patnácti minutami.
A jestli mu to trvá tak dlouho. Možná na otázku: "Za jak dlouho jsi doma? Za dvě hodiny", odpověděl: "To dřív." A já tady z toho pro jistotu dělám ty dvě hodiny, protože si to přesně nepamatuju.
Upřesnění.
Podle nejnovějších informací to zaběhné za hodinu. Prý je to takový "jogging". Běžet moc pomalu je pro běžce taky víc unavující.
Nejrychleji to zaběhl prý za 50 minut.
Taky jsem se dozvěděl, že nejrychlejší běžci zaběhnou maraton (42 km) za o něco víc jak 2 hodiny. Ale on to má jako způsob přepravy. Není to závodní běžec, který by trénoval na oválu. Takže má dobrou motivaci.
:-/
Kdybych se teď sebral a šel běhat ven, tak doběhnu a rovnou si můžu zalézt do postele a týden marodit. Na to člověk musí bejt zvyklej, patřičně navitamínovanej a kdesi cosi.Jezdím na kole v tričku
a když máte permici, tak stačí u vchodu říct svoje jméno a tím to hasne (ne pro mě, já ho musím ještě hláskovat, ale to je holt moje prokletí)To je návod?
Tohle starověké sebepoškozování zvané sport je fakt metla lidstva. Místo aby si lidé vážili faktu, že už nejsou lovci mamutů a nemusí každý den bojovat o přežití, stále hledají způsoby, jak se aspoň na chvíli na úroveň lovců mamutů snížit.
Tohle starověké sebepoškozování...dovolil bych si par citatu:
What does not kill me, makes me stronger.-- Friedrich Nietzsche
Místo aby si lidé vážili faktu, že už nejsou lovci mamutů a nemusí každý den bojovat o přežití...Takze rikas ze by lidi schvalne meli byt complacent?
Now this warship, her capabilities, it makes us complacent. We may have to engage the enemy using nothing but our teeth and nails.-- Tyr Anasazi (fictional character)
Tiskni
Sdílej: