V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Da sa dychat aj ustami, akurat nesmu byt prilis otvorene, ale len mierne pootvorene.
Niektori (ja) z nas maju s dychanim nosom problemy (obvzlast v zime sa mi upchavaju pri dychani nosne dierky, takze to pre mna nie je funkcna alternativa).
Co sa tyka oblecenia, tak nejake termopradlo a bezecka suprava by mali postacovat.
Co mi pride este dolezite je zvolit miernejsie tempo (prave kvoli dychaniu), ziadne sprinty a pod.
Poznamka bokom: Ja som raz nieco pri behani chytil, ale to som behaval nespravne obleceny (len velmi tenke tricko a kratasy) v extremnych teplotach (realna v rozmedzi -10 az -13 stupnov, pocitova sla az k -20 -> silny vietor), nespravne som dychal (usta dokoran) a zvolil som prilis vysoke tempo.
pomocí jednoho kohoutku se reguluje intenzita a pomocí druhého teplota, což jsem ještě nikdy předtím neviděl
Já to jednou viděl v jednom penzionu. Myšlenka pěkná, ale mělo to nepříjemný háček: kohoutek, kterým se regulovala intenzita, neměl prakticky žádné výstupky, byl z leštěného kovu a šel hodně ztuha, takže namydlenou rukou s tím nešlo otočit.
my to máme domapomocí jednoho kohoutku se reguluje intenzita a pomocí druhého teplota, což jsem ještě nikdy předtím nevidělJá to jednou viděl v jednom penzionu.
Myšlenka pěkná, ale mělo to nepříjemný háček: kohoutek, kterým se regulovala intenzita, neměl prakticky žádné výstupky, byl z leštěného kovu a šel hodně ztuha, takže namydlenou rukou s tím nešlo otočit.sice na tom máme takový čudly, páč s hladkejma kohoutkama mám svý zkušenosti, ale stejně to neni nicmoc druhej háček je, že to většinou tu teplotu moc držet neumí - tu naší jsem zkoušel s laboratorním teploměrem, a ono se to sice udrží tak nějak v rozmezí dvou stupňů, ale má-li to člověk vyladěný na tělesnou teplotu, tak stupeň dolů nebo nahoru je rozdíl od příjemného ke studenému nebo horkému ...
Pouze za předpokladu, že stejný poměr teplé a studené znamená stejnou teplotu bez ohledu na průtok. Což neplatí zdaleka všude a pokud máte plynový kotel bez zásobníku nebo dokonce karmu, tak to není konstantní ani v čase (při konstantním průtoku).
Ale vzhledem k tomu, na co reagujete, je vaše odpověď poněkud bezpředmětná - pokud je kohoutek konstruován tak, že s namydlenou rukou nejsem schopen vodu pustit, opaření moc nehrozí…
I v takových případech lepší než jiné systémy.Pouze za předpokladu, že stejný poměr teplé a studené znamená stejnou teplotu bez ohledu na průtok. Což neplatí zdaleka všude a pokud máte plynový kotel bez zásobníku nebo dokonce karmu, tak to není konstantní ani v čase (při konstantním průtoku).
akorát když jsem ji použil poprvé, tak jsem docela čuměl, protože pomocí jednoho kohoutku se reguluje intenzita a pomocí druhého teplota, což jsem ještě nikdy předtím nevidělJe to docela běžné, v hotelech je to skoro standard. Ale nefunguje to až tak dokonale (s tou teplotou), jak by si člověk mohl naivně myslet.
... stejně se tam motaj dementi se psama nebo miminama...V noci ne
Kdybych se teď sebral a šel běhat ven, tak doběhnu a rovnou si můžu zalézt do postele a týden marodit.Potvrzuju
když máte permici, tak stačí u vchodu říct svoje jméno a tím to hasne (ne pro mě, já ho musím ještě hláskovat, ale to je holt moje prokletí)To zní skoro jako že když tam zajdu já a vyhláskuju tvoje jméno, tak to mám zadarmo...
Bude záležet na tom, kudy běží. Snad cesta vede hlavně údolími a není nutné zdolávat moc velká převýšení.
Tu vzdálenost bych za tu dobu snad taky ušel, ale zdrženlivě bych pro výlet počítal na kilometr s patnácti minutami.
A jestli mu to trvá tak dlouho. Možná na otázku: "Za jak dlouho jsi doma? Za dvě hodiny", odpověděl: "To dřív." A já tady z toho pro jistotu dělám ty dvě hodiny, protože si to přesně nepamatuju.
Upřesnění.
Podle nejnovějších informací to zaběhné za hodinu. Prý je to takový "jogging". Běžet moc pomalu je pro běžce taky víc unavující.
Nejrychleji to zaběhl prý za 50 minut.
Taky jsem se dozvěděl, že nejrychlejší běžci zaběhnou maraton (42 km) za o něco víc jak 2 hodiny. Ale on to má jako způsob přepravy. Není to závodní běžec, který by trénoval na oválu. Takže má dobrou motivaci.
:-/
Kdybych se teď sebral a šel běhat ven, tak doběhnu a rovnou si můžu zalézt do postele a týden marodit. Na to člověk musí bejt zvyklej, patřičně navitamínovanej a kdesi cosi.Jezdím na kole v tričku
a když máte permici, tak stačí u vchodu říct svoje jméno a tím to hasne (ne pro mě, já ho musím ještě hláskovat, ale to je holt moje prokletí)To je návod?
Tohle starověké sebepoškozování zvané sport je fakt metla lidstva. Místo aby si lidé vážili faktu, že už nejsou lovci mamutů a nemusí každý den bojovat o přežití, stále hledají způsoby, jak se aspoň na chvíli na úroveň lovců mamutů snížit.
Tohle starověké sebepoškozování...dovolil bych si par citatu:
What does not kill me, makes me stronger.-- Friedrich Nietzsche
Místo aby si lidé vážili faktu, že už nejsou lovci mamutů a nemusí každý den bojovat o přežití...Takze rikas ze by lidi schvalne meli byt complacent?
Now this warship, her capabilities, it makes us complacent. We may have to engage the enemy using nothing but our teeth and nails.-- Tyr Anasazi (fictional character)
Tiskni
Sdílej: