Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Už dlouho jsem sem chtěl napsat, co si myslím o blogování na tomto serveru. Naštěstí jsem ho intenzivně zažil i bez blogů, tak můžu porovnat.
Blogy jsou skvělým místem pro flame. Bezesporu. Občas je to fakt sranda.
Někdo dokonce pochopil a do blogu zde si píše postup, kterým něco zprovoznil, něco udělal. To je podle mě hlavní síla blogu. Vždy si své poznámky na ABC můžu najít a můžou je využít i ostatní...
Dřív probíhal veškerý život v diskuzích. Často tam tedy odpovídali lidi, kteří problému neporozuměli, nebo napsal pouze naštvané "použij google", ale i přes to mám pocit, že v diskuzi se vyřešilo daleko víc problémů než dnes. Dnes si každý zkontroluje co je nového za blogy a diskuzi kontroluje jen sporadicky. Dříve se stalo jen vyjímečně, že nějaká otázka zůstala bez odpovědi..
Klidně mu všichni dávejte nuly, tím to vyhrajete!
Tak jsem resizoval. Měl jsem sda6 (15GiB ext2), sda7 (15GiB - nepoužívané), sda8 (nevím kolik,ale málo - SWAP. Na sda6 docházelo místo a tak jsem to chtěl sloučit se sda7, protože už jsem ji nepoužíval.
Playstation doma nemám. Asi proto, že hry až tak moc nehraji a hlavně nemám ani pořádnou televizi. A ani ji nechci. Ale vím, že v linuxu playstation emulovat jde.
Jdou použít třeba tyto emulátory: PCSX2 a ePSXe
Bohužel s tím nemám zkušenosti, nevím nakolik je emulace funkční, nemůžu to ani vyzkoušet nemám žádnou hry na playstation..
Nezkoušel to někdo? Postupně bych si sem doplnil zkušenosti s použitím nějakého emulátoru, rád bych si zahrál Ghost In The Shell a to v PC verzi nevyšlo;) Nehrál to někdo? Nevíte jestli to půjde?