Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Docela mě unavují neustálé dotazy, že to a to nechodí v Mplayeru, takže tady je moje kuchařka. Žádné zbytečnosti, přímo k věci.
Takže chci přehrávač, co umí gui, někdy na slabším stroji mi stačí konzole, přehrát všechno na co si vzpomenu, nemít problémy s titulky v kódování windows, chci uživatelské rozhraní v češtině a dívám se i na dvd.
Předpokládám, že už jsem něco kompiloval, takže vývojové nástroje a knihovny v mé fedorce mám. Takže du sosat. Na www.mplayerhq.hu si stáhnu:
Zdrojáky: MPlayer v1.0pre6a source Kodeky: essential codecs package Fonty: Arial - Central European (CP1250) (4 sizes) Skin: BlueNejdříve si připravím kodeky. Rozbalím, nevšímám si podivných přípon .dll apod. a zkopíruju do adresáře /usr/lib/win32. Teď si můžu rozbalit zdrojáky Mplayeru a pokud chci správně zobrazit češtinu v rozhraní programu musím udělat ještě jednu úpravu. Autoři buď neznají, nebo nechtějí znát gettext, takže lokalizace je jinde a jinak, než bych čekal. Takže tam kde jsem si rozbalil zdrojáky si vlezu do podadresáře help a spustím:
recode latin2..utf8 help_mp-cs.hNyní mi již nebrání nic v kompilaci. Takže můžu: configure --enable-gui --language=cs Pokud se objeví, že chybí nějaká knihovna, či předpoklad, většinou podle názvu stačí doinstalovat přislušný devel balíček. Synaptic je můj pomocník. Poté následuje notoricky známé make a nakonec pod rootem make install.
Protože chci gui a české titulky u filmů, tak ještě do /usr/local/share/mplayer/Skin/default zkopíruju obsah rozbaleného staženého skinu "Blue" a do /usr/local/share/mplayer/font obsah arial-18 ze stažených fontů. Číslo 18 je velikost která mi vyhovuje, záleží na každém co si vybere
Takže hotovo, můžu to spustit: v grafice gmplayer -ni -framedrop a v konzoli (framebuffer) napr. mplayer -vo fbdev (sdl) film.avi
Snad jsem na nic podstatnýho nezapomněl, kameny prosím neházet.
Tiskni
Sdílej:
[lamer@masina ~]$ ll /usr/local/share/mplayer/font/ celkem 344 -rw-r--r-- 1 root root 154400 srp 25 2003 cp1250-a.raw -rw-r--r-- 1 root root 154400 srp 25 2003 cp1250-b.raw -rw-r--r-- 1 root root 6714 srp 25 2003 font.desc -rw-r--r-- 1 root root 12032 srp 25 2003 osd-mplayer-a.raw -rw-r--r-- 1 root root 12032 srp 25 2003 osd-mplayer-b.rawtodle tam mas?
"... ISO-8859-2 (tipuji, že má tazatel) ..."tazatel != autor návodu
font=/usr/share/fonts/TTF/luxisr.ttf subcp=cp1250