Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tento zápisek se týká jen uživatelů Gentoo, ostatní dále nemusí mařit svůj čas.
Pro odstraňování již nepotřebných souborů v adresáři $DISTDIR
používám asi nejen já neoficiální skript distclean.py, který před lety vytvořil Fredrik Arnerup. Poslední verze portage obsahovala změnu API, kvůli které skript začal chrlit spoustu varování, takže bylo na čase skript upravit.
Úprava spočívá v přepsání jedné řádky, ale pro spoustu lidí, kteří stejně jako já v pythonu nikdy nenapsali ani řádek, by úprava mohla znamenat odpoledne strávené studiem nového programovacího jazyka a následně API portage. Ne, že bych vám to nepřál, ale když už jsem to opravil já, tak proč se nepochlubit, že. Takže tramtadadá...
Tiskni
Sdílej:
Ciste ze zvedavosti, proc nepouzit eclean kerej zameta destdir stejne uspesne a nemusi se kvuli nemu udrzovat nejakej externi skript?
finn finn # time eclean -p distfiles * Building file list for distfiles cleaning... * Your distfiles directory was already clean. real 0m22.656s user 0m20.025s sys 0m2.296s finn finn # time ~/distclean-0.3.py DISTDIR = /usr/portage/distfiles Failed to get file list for games-strategy/warzone2100-2.0.10 0 files, total size: 0 MB real 0m2.811s user 0m2.532s sys 0m0.248s
eclean-dist -dale přešel jsem na
rm /usr/portage/distfiles/*To smaže všecko (překvapivě), ale nechá (konkrétně {cvs,svn,git}-src) adresáře, což je přesně to, co chci
Ja to přesně tak dělám, jednou za čas rm -rf /usr/portage/distfiles a že se něco pak stahuje mě při 20Mbit/s připojení moc netápí.