Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V dnešním zapisku se budu věnovat boji se strachy. A u schizofrenie máte opravdu někdy pocit, že se s nimi roztrhl celý pytel.
Absolutně nejdůležitější při rehabilitaci schizofrenie zdravým selským rozumem je sledování (všímání), co se vám děje v hlavě. Můžete si třeba udělat zápisníček, kam budete zapisovat svoje myšlenky, představy (...). Potom je dobré s někým duševně zdravým si ten deníček projet. Je dobré psát si, při jakých situacích se ty myšlenky, představy (...) vyrojily. Právě duševně zdravý jedinec vám řekne, co mu připadá normální a co nikoli. Měli byste právě všechny "vadné myšlenky" (...) podrobit analýze s tím zdravým jedincem. Např. mně se jednou v noci vyrojily myšlenky typu, že mě někdo sleduje, že mě chce zabít atd. Dějištěm bylo noční město.
Dále už předpokládám, že umíte sledovat (všímat si), co se vám děje v hlavě. Uvedu několik tipů (rad), jak se vyrovnat s nepřiměřenými strachy (tzn. strachy, které "vytvořila" schizofrenie).
Jednou z metod, jak se vyrovnat se strachy je "pro a proti". Vysvětlím její princip na příkladu. Dejme tomu, že se bojím, že jsem rozbil svůj mobilní telefon. Mám tedy strach, že jsem ho rozbil -- ale on ve skutečnosti funguje! PRO -- mám ten strach, že je rozbitý. PROTI -- ten mobil funguje -- před chvíli jsem z něj volal (psal SMS...). Mám sice strach, že jsem ho rozbil, ale je to jenom strach. Realita je jiná (= není rozbitý).
Někdy na strachy zabírá to, že si vybavíte katastrofický (nejhorší) scénář. Ihned uvedu příklad. Jednu dobu jsem měl hrozný strach, že mi vykradou moji skříňku, když jsem byl na proceduře v lázních. Co nejhoršího se může stát? Seberou (ukradnou) mi všechny věci ze skříňky. Budu muset požádat sestřičky, aby mi půjčily oblečení, boty... Jak vidíte, je to sice nepříjemné, ale lze to řešit.
Někdy zabírá taky metoda "už se to stalo". Jednu dobu jsem měl hrozný strach, že si zničím DVD vypalovačku. Ke zklidnění (nastolení jistoty!) vedlo to, že jsem si řekl (a věřil tomu), že ta mechanika je už rozbitá (= budu muset koupit novou).
Osvědčenou metodou v boji proti "schizofrenním strachům" (a nejen proti nim) je metoda odvedení pozoronosti někam jinam. Tzn. že si začnu třeba něco pěkného číst, když mě přepadnou ty strachy.
Někdy stačí, když na strach (myšlenky) aplikujeme metodu "pravděpodobnost, že se to stane". Její princip je podobný jako "pro a proti". Prostě si řekneme, jaká je pravděpodobnost, že se ten strach (jeho obsah) vyplní, resp. jaká je pravděpodobnost, že se nevyplní. Např. jdu do obchodu a mám strach, že jsem si zapomněl pěněženku. Samozřejmě můžete zkontrolovat, zda ji opravdu máte, ale to většinou vede k ještě většímu strachu. Lepší je si říct, jaká je pravděpodobnost, že se tak nestane -- chodím na nákupy každý den a ještě se mi nestalo, že bych zapomněl peněženku -- resp. že se tak stane -- pravděpodobnost, že se tak stane, se blíží nule, protože se mi ještě nestalo, že bych si zapomněl peněženku.
Pokud jste třeba v minulosti odhalili "vadné myšlenky", tak pokud se objeví znovu, často stačí označení daných myšlenek jako nemoc. Tahle metoda je obecnější -- lze ji aplikovat i na halucinace aj. Např. mám strach, abych nezpůsobil dopravní nehodu -- vím už, že je to blbost, a tak si řeknu: "Tohle je nemoc. To nejsem já!"
Často stačí představa, jak by se asi choval (myslel) zdravý člověk v nějaké situaci, nebo se ho lze přímo zeptat.
Tím jsem vyčerpal svoje tipy (metody) ke zvládání strachů. Možná v budoucnu vyplodím ještě nějaký zápisek o schizofrenii.
Poznámka: Uvedené metody lze samozřejmě kombinovat. Je klidně možné, že jsem na nějakou zapomněl.
Tiskni
Sdílej:
Propil jsi celou výplatu kde jen vzít na dnešní útratu odpusť svým hrozným představám, že na sekeru nikde nedávaj prázdný láhve zase vracíš ocitáš se v bezpečí pochybnost i stesky jsou ty tam na pár piv to vystačíAlkehol - Je tvuj pan (album 100%)
takze honen si du dat maso s rejzi a UHO a k tomu pivo ...
Viděl jsem ho už několikrát. Je to podle skutečné události. Je to založeno na halucinacích, pocitu pronásledování..., velká většina z toho je pravda, ale schizofrenie není tak jednoduchá (tzn. vlastně jenom halucinace a pocit pronásledování). Je to komplexní nemoc, která se může projevit jako jakákoli jiná duševní nemoc.
Např. jdu do obchodu a mám strach, že jsem si zapomněl pěněženkuhmm, tak so mi obcas stava, ze si kontrolujem, ci som nestratil (nezabudol) penazenku, kluce (+ trochu strach, ci som ich naozaj nestratil) a povedat si, ze pravdepodobnost je nizka mi teda v danej chvily nestaci
"Jde se bez ní obejít?" Většinou to totiž jde.Přesně, když se rozbyl ten vyjížděcí stojánek, kafe si postavim nahoru na tower.
jinak sem na nej zkousel postupne narvat dsl, puppy, debian testing, win nt 4.0, 98 a 2000 a poradne tam nefunguje nic, akorat ty 98 tam jedou nejlip ale sou zase nemozny v siti, kdyz prejdu z jednoho pokoje do druhyho a prepojim sitovej kabel tak si nevemou novou ip adresu a ani po restartu se nepripoji (a kdyz se jim nastavi rucne tak chtej zase restart aby se pripojili). a do skoly to taky netaham protoze je tezkej jako krava a na eduroam se nepripoji ani ve snu. chtelo by to nakej lepsi system ale aby behal stejne svizne jako widle 98, zatim sem takovej nenasel (neco jako dsl by to asi zvladlo, ale potrebovalo by to jeste upravit). a ten disk je moc malej aby se tam vesly vedle sebe dva systemy a nedejboze jeste nejaky data (ikdyz ty by tam bejt ani nemuseli, ty by mohli bejt na ty CF karte v ty pcmcia redukci).
v dillu vypada vetsina webu prilis hnusne nez aby se dalo normalne pouzivatA na těch Windows používáš co? IE? Zkus ten hv3, v nejhorším Midori.
ale bojim se, ze bych to zkurvil - jde to tak vubec?Pokud s tím nepočítá návrh plošňáku, tak ne. Každej další řád (2^x) si žádá další adresní vodič.
Ano, přesně tak. Jsou to velmi silné strachy, které takto zmírňuju či odstraňuju.
Tohle není pouhá obava. Je to zničující pocit. Intezita je ohromná oproti normální obavě či strachu.