Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.
Pořád jsem snil po možnosti výběru (select) jednotlivých slov v textu jenom pomocí jednoduchého stisku jednoho tlačítka myši. Nejvíc mi pomohlo toto HOWTO: General mouse customization, including double click. Díky němu jsem si tedy sen splnil.
Na úvod upozorním, že mám "vícetlačítkovou myš". Rozhodl jsem se jedno "extra tlačítko" (má číslo 9) použít pro výběr slov -- tedy kliknutím oním 9. tlačítkem bude ekvivalentní "double click" 1. tlačítka myši. Pokud nemáte "vícetlačítkovou myš", tak nezoufejte. Lze třeba nastavit, aby se "double click" vyvolal pomocí kombinace Ctrl + kliknutí levým (1.) tlačítkem myši.
Spusťte program xev
z terminálu a kurzor myši umístěte dovnitř čtverce v okně programu xev. Mačkejte všechna tlačítka myši a poznamenejte si, jaké číslo má to dané tlačítko (číslo následuje za button
). Všimněte si také, že prostřední tlačítko vlastně "zahrnuje tři tlačítka", dvě pro scrollování, jedno pro "běžné klikání" (pokud třeba chcete vložit text ze schránky).
Pokud některá tlačítka "nereagují", tak vás odkážu na výše zmíněné HOWTO, tam je to popsáno hezky.
xautomation budeme potřebovat (přesněji budeme potřebovat program xte
, který je součástí balíku) pro simulaci dvojkliku. Pokud nebude dostupný balíček pro vaši distribuci, tak si tuto sadu programů budete muset sami zkompilovat.
A teď už je to jednoduché: Musíte nějak zajistit, aby např. kliknutí onoho tlačítka (u mě 9.) vyvolalo následující kód: "/usr/bin/xte 'mouseclick 1' 'mouseclick 1'"
'1' znamená první tlačítko myši.
$XTE="/usr/bin/xte" # Ukázka z konfiguračního souboru ~/.pekwm/mouse Client { ... ButtonPress = "9" { Actions = "Exec $XTE 'mouseclick 1' 'mouseclick 1'" } ... }
Tiskni
Sdílej:
# Maintainer: vradomersky <vradomersky[na]seznam[tečka]cz> # Balíček jsem pojmenoval 'xautomation_s_slaven' z důvodu, že existují # na Internetu dva 'xautomation'. Více viz: # http://www.abclinuxu.cz/arch-linux/poradna/show/314308 pkgname=xautomation_s_slaven pkgver=1.03 pkgrel=1 pkgdesc="Control X from the command line for scripts, and do 'visual scraping' to find things on the screen." url="http://hoopajoo.net/projects/xautomation.html" arch=('i686' 'x86_64') license=('GPL') source=(http://hoopajoo.net/static/projects/xautomation-${pkgver}.tar.gz) md5sums=('91030079b0ecf96195dd21bcec635cb6') build() { cd "${srcdir}/xautomation-${pkgver}" ./configure --prefix=/usr make || return 1 } package() { cd "${srcdir}/xautomation-${pkgver}" make DESTDIR="${pkgdir}/" install }
Abyste viděli (vyzkoušeli) použití simulace dvojkliku v praxi, tak viz Neumím realizovat ulehčení/zrychlení překladu (anglických) textů