Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Ano, víra/pozitivní myšlení jsou taky důležité.
Zajímavé, jak všichni, když slyší něco o tom, že léčba bylinkami někdy opravdu pomáhá, argumentují placebo efektem.
Docela by mne zajímalo, jestli by takto argumentovali i v diskuzi o léčbě "chemickými sajrajty" (běžně nazývanými léky).
Ne, tomu se opravdu věřit nedá.
Já jsem živým důkazem, že všechno, co jsem napsal, je pravda. Opravdu mi to všechno pomohlo tak, jak píšu.
Já jsem se z toho taky nemoh dostat -- doktoři mi "cpali" různá antibiotika, a nic z toho nepomohlo.
Až dlouhodobé užívání bylinky lichořeřišnice větší ve formě tinktury mě z toho dostalo.
Byl jsem z toho zlatýho stafylokoka nešťastnej, protože mi např. smrdělo z pusy, ač jsem měl vyčištěné zuby...
ke zlepšení stavu vedlo vysazení antibiotik a následné vzchopení se těla podpořené bylinkou
Ano, s tím souhlasím.
Ano. Je pravda, že jsem té bylince věřil, že mě z toho dostane. Takže placebo efekt byl určitě.
homeopatika mají pouze placebo.Je to nějak dokázané? Rád bych si nějakou seriózní studii na toto téma přečetl.
Mladá žena potřebuje nutně ošetřit a zrovna je Silvestr a ona se nemůže dobouchat na první pomoc…
Tak to zkousí znovu. zase nic… Tak vyběhne ven a vidí, že se v ordinaci svítí.
Tak zase beží dovnitř a zase buší a křičí.
Za několik minut vyleze doktor a povídá: „Omlouvám se, paní, ale sestře se udělalo nevolno a musel jsem ji dávat Hoffmanovy kapky…“
„Jo, to vidím,“ povídá žena… „Ještě vám kouká Hoffman!“
Ta na mě bohužel "nefungovala". I tak díky za tip.
+1
To, že někdo z objektivních důvodů zpochybňuje přímý vliv bylinek neznamená, že popírá důležitost placebo efektu.Ta věta je pro mě poněkud nesrozumitelná. Jestli jsem to pochopila dobře, říkáte, že je od skeptika vlastně laskavé, že vůbec uzná nějaký léčebný efekt od bylin...? No řeknu k tomu asi tohle. Je právo každého, nechť si zpochybňuje co uzná za vhodné. Faktem ale je, že i bylinné preparáty podstupují zkušebními testy, podobně jako chemická léčiva. Pochopitelně i testem na vyloučení placeba, tj. že zlepšení stavu není autosugestivní. Mnoho otestovaných bylinných výtažků je dnes již běžně k dostání v lékárnách a skutečně fungují. Abych nemluvila teoreticky. Svého času jsem měla určité zdravotní potíže. Lékaři - specialisté mi bohužel nedovedli pomoci, jejich pomoc skončila u rady polykat Ibalgin. Pak jsem se náhodně dočetla v časopise, že jsou na obtíže, kterými jsem trpěla, nějaké bylinné kapičky. Moc jsem tomu nevěřila, řekla jsem si, to je jen reklama, kdyby na to něco účinného existovalo, doktoři by přece o tom museli vědět a doporučili by mi je. Možná nevěděli, možná věděli ale byliny "nebrali". Když jsem se doktora ptala, zda-li ty kapky náhodou nezná, jen pokrčil rameny a řekl "Zkusit je můžete" Zkrátka, kapky jsem v lékárně koupila, sic nebyly levné, ale pořád mě vyšly levněji, než některá z návštěv zubaře
Jako první bylinu jsem vyzkoušel asi v roce 2000 canabis. Konkrétní zkušenost je ta, že jsem balil jointy a vařil bang... Druhou pro mě významnou bylinou byl papaver (mák)...Omlouvám za malou kulturní vložku, ale už z názvu zápisku mě to napadlo
Nemusil jsem ještě použít, ale mam jeden pro mne důvěryhodnej zdroj ... dědek kořenář. Pro škarohlídy: kolik století museli lidi vydržet a přežít bez chemie.
Šípky, heřmánek, jitrocel, kostival, kopřiva, lípa, černej rybíz, ženšen ... tohle namátkou si dam radši v co nejvíc přírodnim stavu než ve formě tablety apod.
dědek kořenářTeda nevím. Když si to tak procházím, tak i jako lajka mi v hlavě vyvstává jedna myšlenka: „Ještě starší než um bylinkářství je snad už jen um šarlatánství“ Eh – No offense.
Šípky, heřmánek, jitrocel, kostival, kopřiva, lípa, černej rybíz, ženšen ... tohle namátkou si dam radši v co nejvíc přírodnim stavu než ve formě tablety apod.
Přesně tak.
To určitě ne! Protože určitě používáš nějaká ta koření, což jsou taky bylinky.
Konzumace derivátů konopí je také velice prospěšná, to ale nemaj u nás v tesku.To není až tak úplně pravda. Teda v Tescu asi samozřejmě ne, ale jinak v kdejakých e-shopech společně s jinými vykuřovadly je konopí k sehnání jako běžná bylina. Krom kouření se totiž také klasický pálí v kadidelnicích jako spousta jiných bylina, dřev a pryskyřic jako součást aromaterapie.
Řeč byla o sušené drozeJá nevím, ale v tom je nějaký rozdíl?
nálev z čerstvě natrhaných jarních kopřivMuzu se zeptat na pripravu? Nechat louhovat ve studene vode treba pres noc nebo zalit varici vodou jako kdyz se dela caj?
Dělal jsem si z čerstvých jarních listů a natě kopřivy dvoudomé nebo kopřivy žahavky nálev takto:
Nejdříve jsem natrhanou kopřivu (listy, nať) opláchnul studenou vodou, pak pokrájel. Jednu vrchovatou čajovou lžičku jsem přelil asi 250 ml právě vroucí vody a nechal louhovat pod pokličkou asi půl minuty (když to necháš luhovat třeba 1 minutu, tak se nic neděje). Scedí se a pije se po doušcích.
Jinak důležitá poznámka: Kopřiva má tu vlasnost, že kumuluje dusičnany. Takže nesbírat v okolí polí...
Z těch mladých kopřiv má být lepší špenát.
Jediné, co vím, je, že mám tak nějak od přírody suchou pokožku (to mám potvrzené) a nepěkné reakce na pot (to si domýšlím ze zkušenosti). Kdysi jsem měl na nohách škaredý ekzém a plíseň podobnou bradavici. Dlouhodobě, teda v podstatě jenom přes zimu, mám nějakou plíseň na okrajích chodidel, ale o to tu asi nejde. Prostě mi otekly některé prsty a na jiných mi naskočili jakési pupínky a nevím, co s tím, ale k doktorovi se těžko dostanu.
Jako se dělaj novější lyžáky - starší byly tvrdá kopyta...
Mám hodně tvrdé závodní. ~.^ Jinak kvůli atypickému chodníku většinu vyšších bot vůbec neobuju.
Tiskni
Sdílej: