Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jinak OpenID nic moc, to je v podstatě stejný jako když si dáš všude stejný heslo.Tuhle větu může omluvit jedině neznalost. 1) Všude stejné heslo znamená, že ho všude znají. Považuju za významný rozdíl. 2) Tohle tvrzení zřejmě předpokládá specifické (zřejmě mainstream) použití. Což v jazyce hesel znamená heslo některého z dětí nebo jiných miláčků na všechno. Potom se aplikuje první výhoda. 3) OpenID je standard pro decentralizovanou autentizaci, což má za následek, že si člověk může vše ostatní, kromě samotného autentizačního protokolu řídit sám (nebo sehnat službu, která mu vyhovuje). Určitá omezení se samozřejmě najdou, člověk by je měl znát a podle nich se rozhodnout, na co OpenID používat a na co ne. Na autentizaci do banky bych na současnou verzi standardu (aspoň bez dalších opatření) nedoporučil. Ale nemyslím si, že je dobré, když se každý blogger může přihlásit do vašeho účtu na každém jiném blogu (za předpokladu, že si kvůli každému z nich nepořídíte unikátní heslo).
rozhodol som sa počkať čo o tom napíše, nejaké praktické skúsenosti s prechodom.Hulan...?
Tiskni
Sdílej: