Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Slackware, ach... Ještě jako člověk co skoro neznal rozdíl mezi Linuxem a FreeDOSem, který předtím jen jednou a z dálky viděl KDE ve verzi 1.0 jsem si "ten Linux" chtěl nainstalovat na staré Pentium MMX 233MHz s 32MB RAM. Ani nevím přesně proč, ale stáhnul jsem si Slackware a nainstaloval ho tam. Strašně dlouho jsem se nedostal dál než k Midnight Commanderu. Pročítal jsem man stránky, hrál si s příkazy a studoval při tom Slackbook. Pak jsem tam narval XFCE, pak Fluxbox. Pracovat mi na tom ale nešlo. Ani přípojku k internetu jsem doma neměl takže mě to brzo přestalo bavit.
Už jsem ale přičichnul k možnosti zbavit se Windows. Když jsem se odvážil drze zmenšit NTFS oddíl na počítači v katedrové pracovně, hledal jsem distro které bych tam dal. První co jsem zamítl byl Slackware. Řekl jsem si že něco tak hard-core by mohlo znechutit okolí a tak tam dal Ubuntu. A u Ubuntu už jsem zůstal (kromě toho že na ten starý stroj jsem dal Debian cpu Ubuntu všude a je to jediný operační systém nového domácího počítače). Na Slackware jsem úplně zapomněl.
Vydání 11. verze mi ale dalo trochu nostalgický pocit. Zavzpomínal jsem na to jak jsem se učil psát / místo \, jak jsem snad půlhodiny mountoval disketu a dalších deset minut se vztekal že ji nemůžu odpojit, protože nefunguje unmount
přestože ve Slackbooku to je popsané -- pořád jsem tam to n viděl. Slackware je fajn a je jenom škoda že nemám čas ho pořádně nastudovat. Škoda že jsem neměl dost disciplíny a z lenosti utekl k Ubuntu. No, mám i jiné koníčky...
Napadá mě přirovnání k biologii. Zážitek z Ubuntu je podobný zážitku z demonstračního videa preparace myši. Slackware, to je jako myšce sám přestřihnout míchu, hrabat se jí ve střevech, šťourat se jí v mozku, vydlabat z ní co se dá, stáhnout z ní kůži a nacpat do ní vatu, pořádně, manuálně. Doufám že tu vždycky něco jako Slackware bude, přestože já už to asi nepoužiju.
Tiskni
Sdílej:
dalších deset minut se vztekal že ji nemůžu odpojit, protože nefunguje unmount přestože ve Slackbooku to je popsané -- pořád jsem tam to n viděl.Vitej do klubu
Heč já ne! Já si přečetl nejdřív LDP a tam je napsáno, že to "n" ztratili u AT&T (myslim)
Zavzpomínal jsem na to jak jsem se učil psát / místo \Což o to, já zase nerozumím, proč se všichni vztekají nad mým zápisem C:/. WinAPI stejně zvládnou a to, že je to pro windowsáky zvláštní mě nezajímá. Stejně jsou všichni zvyklí na lomítka z url