Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Když jsem měl patnáctku (ADI Microscan 4P), tak ten 1152x864 při 85 Hz zvládal. Ale to už je dost dávno, co mi to stačilo.
mam 17" a 1152x864 je najvacsie pouzitelne rozlisenie...
Proč si nevezmete tu kalkulačku a nespočítáte si to na základě parametrů monitoru? Je to spolehlivější než nějaké údaje vycucané z prstu.
široký řádově 40-60emřádem jsou v tomto případě desítky, ne čtyřicítky ani šedesátky
ale díky používání rastrové grafiky je v dnešní době bohužel těžké udělat webimho kvůli
namísto ... logičtější jednotkunamísto logičtější jednotky
kruler
, ale pořád si nejsem jistý, jestli je to 1000 nebo 1001 pixelů… :-) (obrazovka má 1600x1200)
Čtu si ABCLinuxu při šířce viewportu asi 1000 pixelů a žádný problém s tím nemám. Dokonce mám, myslím, díky nastavení minimální velikosti písma o chloupek větší písmo, než by mi stránka vnucovala.
BtW: stejně jako další "maximalisté" jste nejspíš přehlédl, že anketa se ptá na šířku viewportu, ne okna s prohlížečem. Takže byste měl odečíst přinejmenším scrollbar.
než by mi stránka vnucovala.IIRC to vnucuje browser...
Dokonce mám, myslím, díky nastavení minimální velikosti písma o chloupek větší písmo, než by mi stránka vnucovala.
abclinuxu nema v CSS ziadnu zakladnu velkost, len tie precentaDokonce ani procenta. Je tam
font-size: medium;
, takže záleží na prohlížeči, jak si to vyloží (a uživatel nastaví).
kdo pozoruje, že ten pravý sloupec && /snad žádný zoufalec ani nemůže argumentovat tím křížkem vlevo nahoře, stačí refresh a je to pryč/V právém sloupci není žádný křížek
ten pravý sloupec je při zobrazení obsahu (článku, zápisku atd.) úplně zbytečnýBereme to tak, že mít přístup ke zprávičkám je dobré i při prohlížení obsahu (tj. nejen na hlavní stránce). Například proto, že spousta lidí přichází na stránky prostřednictvím RSS, takže pokud by chtěli zobrazit zprávičky, byli by zbytečně nuceni přejít ještě na hlavní stránku.
(vlastně ne, je tam kvůli reklaměJe to spíš naopak - reklama je v něm proto, že je to pro ni vhodné místo.
křížkem vlevo nahoře, stačí refresh a je to pryčNo jo - to je právě kvůli té reklamě. Kdyby si sloupec pamatoval, že ho uživatel skryl, nezobrazovala by se mu pak reklama, což by byl problém - někde holt být musí.
Tiskni
Sdílej: