Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Když jsem měl patnáctku (ADI Microscan 4P), tak ten 1152x864 při 85 Hz zvládal. Ale to už je dost dávno, co mi to stačilo.
mam 17" a 1152x864 je najvacsie pouzitelne rozlisenie...
Proč si nevezmete tu kalkulačku a nespočítáte si to na základě parametrů monitoru? Je to spolehlivější než nějaké údaje vycucané z prstu.
široký řádově 40-60emřádem jsou v tomto případě desítky, ne čtyřicítky ani šedesátky
ale díky používání rastrové grafiky je v dnešní době bohužel těžké udělat webimho kvůli
namísto ... logičtější jednotkunamísto logičtější jednotky
kruler
, ale pořád si nejsem jistý, jestli je to 1000 nebo 1001 pixelů… :-) (obrazovka má 1600x1200)
Čtu si ABCLinuxu při šířce viewportu asi 1000 pixelů a žádný problém s tím nemám. Dokonce mám, myslím, díky nastavení minimální velikosti písma o chloupek větší písmo, než by mi stránka vnucovala.
BtW: stejně jako další "maximalisté" jste nejspíš přehlédl, že anketa se ptá na šířku viewportu, ne okna s prohlížečem. Takže byste měl odečíst přinejmenším scrollbar.
než by mi stránka vnucovala.IIRC to vnucuje browser...
Dokonce mám, myslím, díky nastavení minimální velikosti písma o chloupek větší písmo, než by mi stránka vnucovala.
abclinuxu nema v CSS ziadnu zakladnu velkost, len tie precentaDokonce ani procenta. Je tam
font-size: medium;
, takže záleží na prohlížeči, jak si to vyloží (a uživatel nastaví).
kdo pozoruje, že ten pravý sloupec && /snad žádný zoufalec ani nemůže argumentovat tím křížkem vlevo nahoře, stačí refresh a je to pryč/V právém sloupci není žádný křížek
ten pravý sloupec je při zobrazení obsahu (článku, zápisku atd.) úplně zbytečnýBereme to tak, že mít přístup ke zprávičkám je dobré i při prohlížení obsahu (tj. nejen na hlavní stránce). Například proto, že spousta lidí přichází na stránky prostřednictvím RSS, takže pokud by chtěli zobrazit zprávičky, byli by zbytečně nuceni přejít ještě na hlavní stránku.
(vlastně ne, je tam kvůli reklaměJe to spíš naopak - reklama je v něm proto, že je to pro ni vhodné místo.
křížkem vlevo nahoře, stačí refresh a je to pryčNo jo - to je právě kvůli té reklamě. Kdyby si sloupec pamatoval, že ho uživatel skryl, nezobrazovala by se mu pak reklama, což by byl problém - někde holt být musí.