Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Dneska jsem kdesi četl, že má někdo sto sedmdesát kontaktů. Neumím si ani představit, jak to může zvládat. Mně ke zcela ztracenému odpoledni stačily i jednotky kontaktů.Mám zhruba stejný počet kontaktů na ještě horší síti než je ICQ. Ano, je to Skype. Ale málokdy mě někdo otravuje. Už proto, že pouštím Skype jen občas. Pro komunikaci preferuji e-mail, osobní komunikaci, pak dlouho nic, pak Jabber, mobil, VoIP (SIP), pevnou linku, pak zase dlouho nic, pak vysílačku hlasově, vysílačku morseovkou, světelné signály morseovkou, kouřové signály, poštovní holuby, lahvovou poštu, pak opět dlouho nic ... a tam někde na konci se krčí ICQ a Skype
Dneska jsem kdesi četl, že má někdo sto sedmdesát kontaktů. Neumím si ani představit, jak to může zvládat. Mně ke zcela ztracenému odpoledni stačily i jednotky kontaktů.Pár takovýchto lidí mám na síti a kdo neviděl tak nikdy neuvěří. Oproti tomu je toulání se po obchodních centrech ještě velmi efektivní zabíjení času.
Zvláštní je, že za posledních několik měsíců jsem po žádné komunikační síti nepotřeboval...
Takhle to začíná, pomalu se z tebe stává asociál, za chvíli přestaneš provozovat styk se ženami a nakonec ti doktorka diagnostikuje poruchu osobnosti.
Ale teď vážně: asi máš příliš užvaněné kamarády. Já mám na IM sice přes stovku lidí, ale času mi to moc nežere. Používám to místo SMSek, částečně místo e-mailu a telefonu (je to zadarmo), ale že bych se jen tak vykecával a zabíjel čas to ne.
IM (a Jabber zvlášť) je dobrý nástroj, jen to chce ho používat smysluplně a ne jen pro pouhé tlachání.
po mírném vysvětlení, co to jabber je, si ho bleskově zařídiliKéž by to vždycky šlo tak hladce