Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »acpi_osi
v kernel options, nebo nedejbože nějaký quirk pro pm-suspend. Na nastavení brightness displej taky nereagoval. A jelikož s předchozími kernely mi to nedělalo, první myšlenka byla downgradovat kernel - mám 3.11.3. Ale vy si myslíte, že mi do toho chce?! Bláhovci $ echo "OFF" > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switchkterý hned po startu druhou grafiku vypíná. Jenže to mělo nečekaný side effect v podobě neprobouzejícího se notebooku. Zjistit příčinu nebylo vůbec snadné, protože Ubuntu s kernelem stejné verze se probouzelo naprosto v pořádku. Nedal jsem si přitom do souvislosti, že kdykoliv jsem tam tu druhou grafiku zakázal (ona to byla vcelku nutnost, pokud jsem nechtěl mít uškvařené prsty), taky se už neprobudilo. A mylně jsem tak chybu přisoudil kernelu.
/etc/pm/sleep.d/00vgaswitcheroo
jsem si napsal tohle:
(Pozn. k hibernaci: Stejně je dobré postupovat i v případě hibernace, protože tam se displej sice po probuzení zapne, ale dedikovaná grafika se zapne taky a pokud byla předtím vypnutá, těžko se znovu vypíná.)
#!/bin/bash #Script temporarily enables the second graphics when going into standby to eliminate issues with it case $1 in hibernate|suspend) #suspending to ram echo "ON" > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch ;; thaw|resume) #resume from suspend sleep 3 echo "OFF" > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch ;; esacTen sleep tam asi být nemusí, ale jistota je jistota. A v systemd jsem udělal soubory dva. Postupoval jsem podle jistého návodu na Internetu, ale je to ten nejjednodušší konfigurák, co pro systemd snad jde udělat:
/etc/systemd/system/root-suspend.service:
[Unit] Description=Local system suspend actions Before=sleep.target [Service] Type=simple ExecStart=/bin/sh -c 'echo ON > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch' [Install] WantedBy=sleep.target
/etc/systemd/system/root-resume.service:
[Unit] Description=Local system resume actions After=suspend.target [Service] Type=simple ExecStart=/bin/sh -c 'echo OFF > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch' [Install] WantedBy=suspend.targetOba pak zavedeme pomocí příkazů:
# systemctl enable root-suspend.service # systemctl enable root-resume.serviceA po dalším suspendu už bylo vše v pořádku. Šípková Růženka se probudila ze spánku a celé království začalo opět vzkvétat. A všichni žili šťastně až do smrti... To je konec, co? Měli jste někdy podobný problém? Podělte se! Já rád pohádky!
Tiskni
Sdílej:
xrandr --output DP2 --mode 1280x1024; xrandr --output DP2 --mode 1920x1200
. Ale obcas sa stane, ze nezabera nic. Pripojenie cez SSH funguje, vsetko je ok, ale signal do monitora nejde. Asi to v ten moment posiela do DVI, ale nie som mu schopny nejak povedat, aby vzdy pouzival len DP. Grafika je integrovana v Intel i3 SandyBridge - HD Graphics 2000.
A od cias prechodu na DP som stratil moznost prepnut sa z X do textoveho modu, pricom pri boote ide textovy mod ok. Ale spustenim X-ov strati moznost textoveho rezimu. Proste sa monitor vypne - nema signal. Prepnut naspat ide. Domnievam sa, ze problem bude rovnaky - signal ide do DVI.
echo "OFF" > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
Diky za pomoc, posli mi pres abicko kontakt na sebe, poslu cokoladu za usetrenou praci