Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V březnovém čísle jsem m.j. narazil na článek: "Linuxy na desktopu".
Název mě více než zaujal, na množné číslo jsem, podobně jako Robert, alergický. Článek sám pokračuje v obdobném duchu, takže jsem se rozhodl pořídit si kopii a podělit se o tu "švandu" s vámi.
Tomáš Vostrý píše opravdu o dvou distribucích, Mandrakelinuxu (verzi 10.1, krabicovém CZ balení) a SUSE (Professional 9.2 CZ). A hned v úvodu pokládá šalamounskou otázku, pro kterou distribuci Linuxu se rozhodnout, na níž v závěru (správně) odpovídá.
Má trošku zmatek v termínech - používá výrazy: zaváděč, PalmPC, "evangelizace" (přechod na Linux), linuxový souborový systém (čímž myslí ext3, raiserfs, apod.).
Pár (komentovaných) úryvečků, které stojí za to:
V závěru článku doporučuje vyzkoušet obě distribuce, což je jedině správně. Jenže o free downloadech ani slovo. Věta: Jedno je však jisté - Linux se už stal plnohodnotnou náhradou Windows... potěší. Celkově nevím, jestli se mám radovat, že píší o tom, co dobře znám (a mám rád), nebo nadávat, že tam mají spoustu chyb.
Tiskni
Sdílej:
a bývalé SUSE CZ je co?
Co je myšleno oním SUSE CZ nevím, SUSE CR, s.r.o. je vývojářská firma, výrobcem produktu je opravdu Novell, Inc.
Já třeba šílím, když vidím neuzavřené závorky... jako treba me neprekreslovane smajliky :).
(a tak to jo :)
Nebo úplně nejhorší jsou závorkové supersmajlíky :)))). Ty už nezvládám Hm, co je prvním slovem naší hymny?Volně parafrázováno jako "V KDE jsem jako doma"?