Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Thingwath, nebo spíše jeho Zákop mě přiměl zamyslet se trošku na téma komiksů.
Živě si pamatuji, jak jsem jako malý vášnivě hltal ABC (to nelinuxové, původně pro pionýry), hlavně jeho zadní stranu. A jestě pořád mám doma na půdě několik vázaných ročníků, včetně speciálů, kde byly komiksy hezky pohromadě.
Co se s časopisem stalo během "bouřlivých" let 90. je strašné, ale IMHO to přijít muselo. Dnešní mladí jsou jiní, takže mé milovalé Abíčko se dnes velmi blíží Bravu a pod. A skvělé, poučné, "vědu popularizující" VTM je dávno mrtvé. Zase se k nám dostaly velmi dobré časopisy západní, např. National Geohraphic, teď dokonce česky. Ale to jsem příliš odbočil.
Zkrátka a dobře, k obrázkům s bublinami mám vřelý vztah. Takže když jsem po svém definitivním přechodu k Linuxu našel applet Komics, byl jsem v sedmém nebi. Dnes sice už mé ploše nevévodí (používám RSS čtečku a záložky v Konqueroru), ovšem seznam oblíbených komiksů na webu jsem z něj vydoloval.
Co vy? Čtete komiksy? Víte třeba o nějakých hezkých "IT_related"?
Tiskni
Sdílej: