Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Můj Alcatel OT 535 je už dva měsíce po záruce, tak jsem si řekl, že se nic nestane, když ho rozeberu. Postupoval jsem podle návodu na mobilmanii a vyčistil jsem display od prachu.
Taknějak jsem doufal, že až ho dám zase dohromady, tak se spraví jedna věc, co mě štve. Asi před tejdnem jsem promazával smsky a asi mi během toho promazávání nějaká zase přišla a telefon se s tím nevyrovnal. Od té doby ukazuje ikonku nepřečtené zprávy furt. Vzhledem k tomu, že po zběžným pohledání na netu jsou všechny návody, manuály atd. za prachy, tak mi asi nezbude, než s ním někam zajít, aby mi ho zresetovali.
Telefon je to jinak relativně dobrej, i když mi přijde dost línej v lezení v menu. 1-2 vteřiny na zobrazení telefonního seznamu mi přijde dost. Hry stojej za houby a další jsou jen za $$. Javu to nemá, jenom nějakej brutálně proprietární systém, kterej není dostupnej ani developerům her. Ti maj k dispozici jenom soft.emulátor. Na druhou stranu přežil pád ze 3 metrů na dlažky. Ale stejně bych si příště radši pořídil nějakej jednoduchej černobílej - volání, sms, budík - nic jinýho s tím stejně nedělám, když nepočítám 2x použití GPRS. Hlavně aby to reagovalo hned a dlouho vydrželo na baterku.
Na ruku mi vlezla Klopuška mravenčí - Myrmecoris gracilis, s ulovenou mšicí.
Na lavičce na hřišti jsem si všiml dřevokazné houby, na netu jsem si dohledal, že se pravděpodobně jedná o kropilku - Dacrymyces minor.
Tiskni
Sdílej:
Mam sice javu ale vyzkousel jsem par aplikaci s ruznymi vysledky a vykaslal se nani, uz jsem ji pul roku nepoustel. Hry co tam byly od vyroby jsem dohral a smazal. Ale gprs jsem docela vyuzil - pres infraport jsem s nim pul roku chodil na net.
dokud ho neztratim/nebude mi ukraden/nezkolabuje tak mi asi zustane
mimochodem, jednou se mi taky na necem zasekl a pomohlo drzet dlouho (20s?) tlacitko na vypinaniKdybych "měl prachy", tak bych si nekupoval novej mobil, ale radši starou dobrou Nokii 3330 nebo 5110, s těmito telefony mám dobré zkušenosti. A už jen operátora Eurotel, vám něco řeknu: jsem byl něco jako hledačem BTS, tak jsem začal monitorovat která síť je nejlepší, samozřejmě to vyhrál Eurotel (perfektní), na druhém místě Oskar (v té době), a nejhorší T-Mobile (kterýho bych osobně nakopal do prdele a poslal do pekla, sítě úplněj humus - tady v západních čechách).
Teď používám SE T230, stačí mi to, už jsem byl extrémě blýzko k tomu, abych ho prodal a koupil Nokii 3330, nakonec sem si to rozmyslel a šel na pivčo
Sagem - Nejlepší signál, málá výdrž hardwaru
Nokia - Starší modely jsou různé, převážně ale dobré (protože je v nich NetMonitor;)
Siemens - Ukrutně odporné problémy s firmwarem a uživatelskou pamětí, asi 3x jsem reflashoval (a vymazal EEPROM) ale nakonec sem to nevydržel a prodal kámošovi za 6kilek. Doma se válí ještě 2 poškozené kousky...
Motorola - Jednička v hardwaru, very, very goood
Ericsson (T10) - Dobrej telefon, ale s baterkou jsou problémy (nutno kupovat nové ve velkém)
-EOF-
Siemens - Ukrutně odporné problémy s firmwarem a uživatelskou pamětí, asi 3x jsem reflashoval (a vymazal EEPROM) ale nakonec sem to nevydržel a prodal kámošovi za 6kilek. Doma se válí ještě 2 poškozené kousky...Nemáš náhodou S55? celkem by se mi hodil na náhradní díly
Taky jsem lovcem BTS, tady je to ovšem úplnej opak . Nejlepší pokrytí má Paegas, za ním Oskar a EuroTel je na tom s pokrytím nejhůř ( okolí Kutné Hory a Kolína).
Dřív jsem lovil s NK 7110, ta bojužel dosloužila tak jsem si koupil v bazaru NK 3410, ta má výhodu, že podporuje i pásmo E-GSM takže na některejch kopečkách tu chytám BTS z Prahy ( jinde EGSM Eurotel nepoužívá, a v Praze je jich pár).
Slišeli jste o tom, že se připravují čipy přímo do počítačů, které budou sledovat uživatelovo práci (nezávisle na hw) a odesílat data nejspíš rádiovým spojením? Někde jsem to četl, to by byla pruda mít to přímo v procesoru.