Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
rxvt -fn "-*-terminus-*-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-2" -bg black -cr green -fg white -C -sl 500 -sr
Tiskni
Sdílej:
rxvt.cursorColor: rgb:66/77/99 rxvt.cursorColor2: rgb:18/18/18 rxvt.cursorUL: rgb:d0/90/70 rxvt.colorBD: rgb:70/80/a0 rxvt.title: rxvt rxvt.saveLines: 8182 rxvt.foreground: rgb:cc/cc/cc rxvt.font: -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-*-*-iso8859-2 rxvt.termName: xterm rxvt.background: rgb:00/00/00 rxvt.scrollBar: False
Btw. nechapu, proc to nepodporuje standardni schranku ve stylo Ctrl+Insert a Shift+Insert... Prostredni cudl na mysi nemam a oba se mackaji dost spatne. A navic to nefunguje vsude. A treba kdyz chci zkopirovat URL, byl jsem zvykly natahnout URL do schranky (Ctrl+C nebo Ctrl+Ins) a potom v prohlizeci oznacit adresu a Ctrl+V nebo Shift+Ins to tam vlozit misto ni. Jenomze ted kdyz oznacim adresu, tak dvojklik mi tam prskne tu puvodni misto aby ji prepsal tou kopirovanou z terminalu ci odkud. Toto je na Windows reseny lepe, bohuzel.