Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Just kidding :))
angličtina je jednoduší než němčina.
Cože?
Tak toto je první blog, který čtu a u kterého si připadám absolutně bezmocný.
+1
Jasně, lépe se v tom kváká a těm kvákancům rozumí, ale potkat člověka co opravdu umí Anglicky není snadné. Vyjma technických pojmů(doporučuji přepnout Linuxovou distribuci do jazyka německého aspoň na Apríla, člověk se dobře pobaví) bych řekl, že pro Čecha je určitě jednodušší Němčina. Hlavně teda po gramatické stránce(ale i některá slovíčka jsou dosti podobná - asi to bude mít základy ještě z dob Rakouska-Uherska).
Sákryš, který font je na to nejlepší? Dejavu ani jiné fonty, které mám nainstalované to nezvládají
Sans Serif?
To musel bejt zas slusnej vecirek, co?
Já tedy s autorem souhlasím, a napsal bych to tedy ještě mnohem tvrději!!! Ale je vidět, že autor je zdvořilý člověk.
P.S.: Kde jste sehnal tak hezký font?
Tiskni
Sdílej: