Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Po vyzkoušení Kororaa LiveCD jsem se rozhodl nainstalovat si Xgl do svého Gentoo Linuxu.
Poměrně bez problému proběhla migrace na modulární Xorg 7.0.0 (z 6.8.2 nebo tak něco) i zprovoznění Xgl a binárních ATi ovladačů (mám Radeona 9600). Na LiveCD bylo Gnome, které používá sestra a mamka (zbytek rodiny KDE a Fluxbox). Tam krásně fungoval přepínač ploch i taskbar. V KDE ještě asi neni dodělaná podpora Kickeru (panel KDE) a tak KDEčkovský přepínání ploch nefunguje a v taskabru jsou okna ze všech ploch. Čili je tam docela bordel. Googlení nasvědčuje tomu, že to tak prostě je (zatím). A tak se asi zbavím taskbaru. Stejně přepínám většinou přes Alt-Tab nebo přes F12 (S Compizem něco jako Exposé na Macu). Další menší problém je, ža na tu Xgl kostku s plochama se vejdou jenom 4 (celkem logicky, když je to kostka :) ) Předtim jsem měl nejdřív 8 a pak 6 ploch, teď budu muset ještě trochu ubrat nároky... Ale Xgl šlape krásně (Athlon XP 3000+, 512 MB RAM, Radeon 9600, MB Asus A7N8X-X)
Tiskni
Sdílej:
#!/bin/bash LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/opengl/xorg-x11/lib compiz --replace gconf & sleep 2 gnome-window-decorator &A potom sa skus pozriet do gconf-editoru. Uz by tam mal
/apps/compiz
byt.
Inac, ja som postupoval podla Ja som postupoval podla tohto clanku a fungovalo mi to. Dalej by ta este mohlo zaujimat toto a toto.
Taskbar je přežitek z Windows pro blbečky, co neví, kam si dali které okno.S tím nezbývá než souhlasit.
Taskbar je přežitek z Windows pro blbečky, co neví, kam si dali které okno.No vzhledem k počtu ploch ve Windows asi není moc možností kam to okno dát.