Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Ale takto je spalila v Iraku; tedy slo jen a jen o spotrebu.Výše jsem zdůvodnil, proč lze vojenské výdaje považovat za investiční.
To ze se z te spotreby nikdo z Americanu nemel dobre je jina vec.Jak to, že neměl? Ony snad zbraně nejsou vyráběny lidmi, kteří za do dostávají mzdu, kterou pak zase utrácejí (na čemž vydělávají jiní atd. - Keynesův multiplikační efekt)? Z tohoto pohledu je naprosto jedno, jestli se vyrábějí zbraně nebo si vězeňská správa pořizuje zlaté meče či hanbaté kalendáře apod. Vždycky je to poptávka stimulovaná státem. Zvýší zaměstnanost, zajistí prostředky na mzdy. Jaké dopady má v oblasti monetární (inflace) a fiskální (státní dluh), to je věc druhá.
Ale oni ty zbrane zaroven vyrobili a zaroven spotrebovali, tedy nejenom ze ty zapujcene penize projedli, ale navic za neco, co se ani jist neda..Ale to přece není pravda. Když to vezmu hodně drsně: na vojensky dobytém území se budou realizovat investice - stavět továrny, elektrárny atd. Kdyby se nevyráběly zbraně, nebojovalo by se a nebyly by tedy ani tyto investice. Podobně, získání kontroly nad částí těžby ropy je rovněž investicí, protože umožní v budoucnu snížit náklady na ropu. Teď neřeším, nakolik byly tyto cíle (v Iráku) úspěšné, ale je to důkazem, že jde o investiční činnost (byť nepřímou).
Hm, zaslechl jsme názor, že Černý pátek byl kvůli tomu, že americká vláda i centrální banka moc zchladily ekonomiku. Teď se tvrdí, že ekonomové umí krizi této velikosti zvládnout. A stejně se tak tvrdí, že je ekonomie exaktní věda. Tak se asi necháme překvapit
Jen by mě zajímalo, jestli US půjdou až na dno se vší parádou (vyhlášení stanného práva, odložení voleb na neurčito a takProc, vzdyt to neudelali ani behem velke krize v roce 1929. Ale, beres-li to odlozeni voleb a vojenskou diktaturu jako symptom "krize az na dno se vsi paradou" pak to musi znamenat, ze ve vsech tech socialismech a komunismech byla ta krize tak nejak po celou dobu a by default.)
Jen doufám, že bude třetí světová a všechno to tady půjde konečně do hajzluV tom případě by měli máknout, 2012 je za dveřma
pokud to skutečně pohání jen mamon a nenažranost není divuCokoliv, co člověk vědomě dělá, dělá jen a jen pro sebe - pro ukojení své touhy, ať už má jakoukoli podobu. Lze to nazývat třeba nenažraností, ale je to zcela přirozené.
Právě proto jsme obdařeni myšlením, abychom se neutopili ve vlastních výkalech. Nejsme zvířata.Naopak zvířata ač nemají vysoké myšlení, tak se kupodivu ve výkalech netopí
Oproti tomu člověk je bytost rozumná, takže zůstane na sluníčku tak dlouho, až ho odvezou do nemocnice s úžehem.Na což liberál zareaguje slovy: "Jeho blbost, že se spálil.", kdežto socialista by přispěchal s větou: "Musíme zpřísnit přístup ke slunečním paprskům - podmínkou k lehnutí si na slunce bude potvrzení od lékaře a absolvování desetihodinového školení." (To není legrace - stačí si vzpomenout na Vladimíra Špidlu a jeho zákon o regulaci expozice slunečnímu záření a na někdejší návrh ministra Fišera ohledně účasti na veřejných sportovních akcích.)
Problém je v tom, že ty firmy nenechají normálně kleknout. Resp. Jejich managementy místo aby se vzpamatovaly a začaly situaci řešit, čekají že je z bryndy vytáhne stát.To ale nesouvisí s cenou akcií, to je věc situace firem. Samozřejmě, že to lití peněz do bank a dalších velkých firem je špatné a vede k tomu, že s tím management předem počítá a vrhá se do neúnosného rizika. Je to tím horší, čím větší firma to je - tím větší je totiž pravděpodobnost, že stát zasáhne a peníze tam nalije.
Ve zdravém ekonomickém systému by měl následovat - bankrot + obstavení majetku všech managerů a vypořádání pohledávek.Bankrot ano, obstavení majetku manažerů dost těžko. Proto vznikly takové právní formy podnikání, kde je ručení jen do výše nesplaceného vkladu společníka. Pokud je manažer spolumajitelem firmy, při dobře fungujícím systému (tj. bez pocitu, že stát přispěchá na pomoc) prodělá automaticky tím, že hodnota firmy klesne. Pokud je manažer placen jako zaměstnanec, pak je to problém majitelů, pokud mu nastavili takové platové podmínky, že nepocítí ztrátu.
Tiskni
Sdílej: