Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
1984 jsem si dal ve trech jazycich pro jistotu :) Autor se trosku netrefil - uz je davno prekonany - zacina to byt mnohem horsi nez v tomto romanu, bohuzel... Farmu zvirat jsem necetl, 451 F jsem videl jako film, ODS jsem volil...
Vzhledem k tomu, že už máš obrázky v textu, tak zobrazení pod zápiskem není potřeba - jde to vypnout.
Mozne jsou obe, v cestine je ale castejsi antiutopie.
Ja taky pouzivam temer vyhradne "dystopie", protoze "antiutopie" zni divne ... ale myslim, ze jsem se kdysi davno ptal cestinarky a rikala, ze "antiutopie" je cesky spravnejsi nebo neco v tom smyslu.
asi fakt nejsem cech, nikdy jsem "antiutopie" neslysel, dystopie nescetnekratJá jsem na tom úplně opačně.

x a následně proved -1*x, než zasahoval 'dovnitř' do toho slova. Ale upřímně je mi to jedno ať si každej používá který se mu líbí...
) komplexy.
Ale myslím, že to bude spíš nepřesnost statistiky...
Na vyvození závislostí mezi daty by to chtělo nějaké ty statistické testy, čas ale dělá své a mám pocit, že už bych si po tom tři čtvrtě roce od absolvování kurzu statistiky ani nevzpomněl jaké...
No vybavuju si matně, že se něco na ZŠ ze statistiky taky bralo, ale to byly v podstatě jen průměry. Na gymplu k tomu pak přidali něco málo z praděpodobnosti a teď na VŠ to byl samý korelační a variační koeficient a chí-kvadrát test a tak.
OMG WTF ROFL PEBKAC L00L N00B stačí se dívat. Poslední graf vpravo. Vzhledem k průměrnému věku voličů KSČM by bylo lze očekávat podstatně větší čtenost Orwella. Kdyby to nebyl Orwell, ovšem.Na poslednim grafu vpravo je videt, ze napr. oproti ods, sz a snk jsou na tom volici kscm lip. Mozna mas nejakou pokrivenou obrazovku? Efekty Compizu?
Vzhledem k průměrnému věku voličů KSČMKde cerpas informace? Nejakej link by nebyl? Nebo to sou zase jenom informace jednoho idiota, ze "kazdej vi", "je vsebecne znamo" a pod. ?
Pak tedy nechápu tvou patičku.Nechapu jedinou sovislost. Kde pisu, ze princip opensource je komunisticky??
A ani to „Všechno všem“ neplatí. Když si pro sebe použiju nějaký OSS software pod GPL a doplním ho o hafo funkcí, můžu ho vesele používat i pro své komerční účely a dokud ho nezačnu zároveň šířit, žádné „Všem“ neplatí.Mam pocit, ze takovy jednani je porusenim GPL.
Příklad - vezmu OpenOffice.org, upravím si ten SW ku obrazu svému a používám pro chod své firmy.Upravenou binárku nijak nešířím - nikdo se nikdy nemusí dozvědět co jsem kde udělal a proti GPL to AFAIK ení. Kde je to „všechno všem“ tady?Sice se v GPL az tak moc nevyznam, ale tohle podle me je proti GPL. Chtelo by to vyjadreni nekoho kdo tomu rozumi.
A dobrá, zeptám se jinak. Jaký je rozpor v používání svobodného softwaru a kapitalismem?Kapitalismus je o obirani lidi, o tom, jak nejvic nahrabat. Je mi jedno, jestli to tak ma nebo nema byt, ja to tak citim. Tak jako spousta lidi tady citi, ze komunismus je o necem jinym, nez mel Marx v planu.
(nehledě k tomu, že jednoho komunistu - straníka znám a nemyslím si že by měl problém jít na burzu)No, v kazdym pripade to neni obvykly.
Proč by mělo? Zdrojový kód máte povinnost poskytnout jen tomu, komu poskytujete binárku.Příklad - vezmu OpenOffice.org, upravím si ten SW ku obrazu svému a používám pro chod své firmy.Upravenou binárku nijak nešířím - nikdo se nikdy nemusí dozvědět co jsem kde udělal a proti GPL to AFAIK ení. Kde je to „všechno všem“ tady?Sice se v GPL az tak moc nevyznam, ale tohle podle me je proti GPL. Chtelo by to vyjadreni nekoho kdo tomu rozumi.
Vždyt právě to, že se rozšíří otevřený software a hlavně otevřené formáty dokumentů, konečně umožní hospodářskou soutěž.Nekaž mu radost - je to oblíbené klišé: FLOSS znamená komunismus. Co na tom, že za tím stojí klasický tržní koncept. Jednou to tvrdil MS, tak to musí být pravda...
Co na tom, že za tím stojí klasický tržní konceptCo na tom, ze za open source stoji normalni lidska slusnost, tolerance a respekt k ostatnim. A to teda trh fakt neni.
Tiskni
Sdílej: