Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Tiskni
Sdílej:
Domu bych si jinak značkový server nekoupil
To já zase jo, akorát by to stálo asi víc než rekostrukce bytu. 7 disků v klasické bedně už je prostě moc, chce to minimálně hotswap rámečky do nějaké sata backplane. K tomu ještě řadič a nějakou normální síťovku. Hotový server má tohle všechno v sobě a ještě otestované. Na to OS podle compatibility listu. Remote karta se hodí samozřejmě vždy.
7 disků v klasické bedně už je prostě moc, chce to minimálně hotswap rámečky do nějaké sata backplane.http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58334 Bez problémů, pokud ti nevadí redukce pro 5 1/4 pozice. A na domácím serveru se bez rámečků a backplane obejdeš. Teda ty ne, my skromnější v poho
Já vzal značkový server, protože je jako celek navržený na provoz 7x24 a měl by mít dobře navržené chlazení i pro disky.Např. moje notebooky/desktopy taky běží 24x7, no dobře, někdy spím, tak třeba 16x7, ale některé „desktopy“ běží i přes noc. Navíc to vypínání/zapínání může dát součástkám víc zabrat než nepřetržitý provoz. Prostě mi přijde, že nároky na server a intenzivně využívaný desktop se v tomhle moc neliší. P.S. to, že někteří lidé mají na stole nebo pod stolem mizerně navržené krámy, které vydávají zvuk jako když startuje stíhačka (a to nejen když vlezou na nějakou www stránku s flashem) a topí víc než kamna, teď nechme stranou.
>>> Navíc to vypínání/zapínání může dát součástkám víc zabrat než nepřetržitý provoz.
JJ. Soucastky se zahrejou a pak drzi na pomerne stale teplote cimz se omezuje mechanicke namahani (a moznost selhani) pajenych spoju vlivem teplotni roztaznosti.
A kolik to zere elektriky ?
Do 50 W tak to by slo.
Ma to nejaky hypervisor ci neco takoveho pro moznost provozovat vice OS ?