Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
--> Vítejte na mém blogu. Budu se zde věnovat komentování článků z jiných webů a to asi i tak poměrně málo. Na rozsáhlejší články mám své vlastní stránky, tam ale zase nechci psát blog :)
Tiskni
Sdílej:
Domu bych si jinak značkový server nekoupil
To já zase jo, akorát by to stálo asi víc než rekostrukce bytu. 7 disků v klasické bedně už je prostě moc, chce to minimálně hotswap rámečky do nějaké sata backplane. K tomu ještě řadič a nějakou normální síťovku. Hotový server má tohle všechno v sobě a ještě otestované. Na to OS podle compatibility listu. Remote karta se hodí samozřejmě vždy.
7 disků v klasické bedně už je prostě moc, chce to minimálně hotswap rámečky do nějaké sata backplane.http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58334 Bez problémů, pokud ti nevadí redukce pro 5 1/4 pozice. A na domácím serveru se bez rámečků a backplane obejdeš. Teda ty ne, my skromnější v poho
Já vzal značkový server, protože je jako celek navržený na provoz 7x24 a měl by mít dobře navržené chlazení i pro disky.Např. moje notebooky/desktopy taky běží 24x7, no dobře, někdy spím, tak třeba 16x7, ale některé „desktopy“ běží i přes noc. Navíc to vypínání/zapínání může dát součástkám víc zabrat než nepřetržitý provoz. Prostě mi přijde, že nároky na server a intenzivně využívaný desktop se v tomhle moc neliší. P.S. to, že někteří lidé mají na stole nebo pod stolem mizerně navržené krámy, které vydávají zvuk jako když startuje stíhačka (a to nejen když vlezou na nějakou www stránku s flashem) a topí víc než kamna, teď nechme stranou.
>>> Navíc to vypínání/zapínání může dát součástkám víc zabrat než nepřetržitý provoz.
JJ. Soucastky se zahrejou a pak drzi na pomerne stale teplote cimz se omezuje mechanicke namahani (a moznost selhani) pajenych spoju vlivem teplotni roztaznosti.
A kolik to zere elektriky ?
Do 50 W tak to by slo.
Ma to nejaky hypervisor ci neco takoveho pro moznost provozovat vice OS ?