Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Já třeba nežiji v bunkru a připojení mám podstatně lepší a přesto nebýt takovýchto občasných výkřiků na ABCLinuxu, tak o tom vůbec nevím. Ono to bude spíš tím, že většinu lidí to prostě nezajímá.
Ono to bude spíš tím, že většinu lidí to prostě nezajímá.S tím bych byl docela opatrný. Dneska je problém narazit na počítačově zdatného uživatele, který o MC neslyšel. Hrají to i lidé, do kterých bych to v životě neřekl. Humorná je třeba příhoda kolegyně, která o minulých vánocích na horách potkala plačícího kluka a když se ho zeptala proč brečí, odvětil, že ostatní děti se s ním hádají o tom, jestli je na těžení v minecraftu lepší lopata než krumpáč.
S tím bych byl docela opatrný. Dneska je problém narazit na počítačově zdatného uživatele, který o MC neslyšel.Já jsem furt vymýšlel, kde by windowsáci přišli k midnight commanderu.
která o minulých vánocích na horách potkala plačícího klukaPokud mu nebylo třicet, tak pohoda
Vzhledem k ty vete na zacatku mam pocit ze bud ja nebo autor zijeme na jiny planete......anebo je teorie Umwelt pravdivá
Nebyt situaci, kdy vlezu na cesky YouTube neprihlasen do sveho uctu, o Minecraft bych nevede (plevelu s timto tematem tam na titulce prarvidelne pozehnane). Nenapada me za boha jedinej duvod, proc bych necemu takovemu chtel venovat nejakej cas.
No nic, musim letet poklidit farmu na Facebook
Dune II je legenda
Uvidíme, třeba Futurama mě kdysi chytla a mít teď pár dní 100% klidu, tak potahám chybějící série (na disku mám myslim prvních šest) a zase nadšeně koukám U MLP:FIM to snad nebude jinak, ale nechám se překvapit...rozhdně obojí se dobře kreslí
Můžete, namítnou, že podstatná část hry je jen „nudné“ těžení potřebných materiálů ...Já to řeším buď použitím creative módu nebo si prostě naklikám suroviny v invedit (funguje na linuxu v mono). Sice je to podvod, ale někdy mám prostě náladu stavět a jindy zase prozkoumávat nebo těžit bez ohledu na to jestli mám dost surovin.
Fenoménem dnešní doby je nalézat v malinkatých nesmyslech obrovské a nedozírné věci, kterým většinová společnost nerozumí...Ale to je fenoménem doby už minimálně pár tisíc let.
Fenoménem dnešní doby je nalézat v malinkatých nesmyslech obrovské a nedozírné věci, kterým většinová společnost nerozumí...A to je k tématu blogu, nebo off-topic povzdech nad nedostatečným obdařením v soukromých partiích?
Tiskni
Sdílej: