Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Minecraft je takovým fenoménem naší doby. Existují jen dvě skupiny lidí tj. ty, kteří tuto hru milují a nebo nenávidí. Já osobně patřím do první skupiny a tuto hru mám skutečně rád. Otázkou, ale je proč? Žijeme v krásném 21. století kdy hry jsou svojí grafikou pomalu nerozeznatelné od skutečnosti, příběh her je skoro až filmovým trhákem, ale dle mě jim něco chybí. Hlavní věcí je variabilita, hratelnost a hlavně nápad.
Můžete namítnout, že to tak není, ale v mnohých hrách prostě jen střílíte a nepřemýšlíte – dějem hry v podstatě proplujete a najednou je konec. Po pár hodinách máte hru dohranou a hledáte nějakou další.
Osobně nepotřebuji mnoho her, ale spíš méně a kvalitnějších. Minecraft je dle mě úžasný v tom, že je skutečně velmi dobře navržený. Po spuštění hry se stáváte osamělým „poustevníkem“ uprostřed světa, ve kterém není takřka nic. Vše co pro své přežití a výtvory si musíte opatřit samy a úkol to není jednoduchý. Můžete, namítnou, že podstatná část hry je jen „nudné“ těžení potřebných materiálů, ale na druhou stranu, když si potřebujete vyčistit hlavu tak možná, že i takové těžení je fajn činnost.
Nemusíte souhlasit s názorem, který tady prezentuji, ale spíše mě zajímá – máte nějakou podobnou hru, která vás neomrzela, ale naopak vás stále baví? A pokud byste měli mi nabídnout náhradu za Minecraft? Jakou hru byste mi doporučili? Díky moc za přečtení.
Tiskni
Sdílej:
Já třeba nežiji v bunkru a připojení mám podstatně lepší a přesto nebýt takovýchto občasných výkřiků na ABCLinuxu, tak o tom vůbec nevím. Ono to bude spíš tím, že většinu lidí to prostě nezajímá.
Ono to bude spíš tím, že většinu lidí to prostě nezajímá.S tím bych byl docela opatrný. Dneska je problém narazit na počítačově zdatného uživatele, který o MC neslyšel. Hrají to i lidé, do kterých bych to v životě neřekl. Humorná je třeba příhoda kolegyně, která o minulých vánocích na horách potkala plačícího kluka a když se ho zeptala proč brečí, odvětil, že ostatní děti se s ním hádají o tom, jestli je na těžení v minecraftu lepší lopata než krumpáč.
S tím bych byl docela opatrný. Dneska je problém narazit na počítačově zdatného uživatele, který o MC neslyšel.Já jsem furt vymýšlel, kde by windowsáci přišli k midnight commanderu.
která o minulých vánocích na horách potkala plačícího klukaPokud mu nebylo třicet, tak pohoda
Vzhledem k ty vete na zacatku mam pocit ze bud ja nebo autor zijeme na jiny planete......anebo je teorie Umwelt pravdivá
Nebyt situaci, kdy vlezu na cesky YouTube neprihlasen do sveho uctu, o Minecraft bych nevede (plevelu s timto tematem tam na titulce prarvidelne pozehnane). Nenapada me za boha jedinej duvod, proc bych necemu takovemu chtel venovat nejakej cas.
No nic, musim letet poklidit farmu na Facebook
Dune II je legenda
Uvidíme, třeba Futurama mě kdysi chytla a mít teď pár dní 100% klidu, tak potahám chybějící série (na disku mám myslim prvních šest) a zase nadšeně koukám U MLP:FIM to snad nebude jinak, ale nechám se překvapit...rozhdně obojí se dobře kreslí
Můžete, namítnou, že podstatná část hry je jen „nudné“ těžení potřebných materiálů ...Já to řeším buď použitím creative módu nebo si prostě naklikám suroviny v invedit (funguje na linuxu v mono). Sice je to podvod, ale někdy mám prostě náladu stavět a jindy zase prozkoumávat nebo těžit bez ohledu na to jestli mám dost surovin.
Fenoménem dnešní doby je nalézat v malinkatých nesmyslech obrovské a nedozírné věci, kterým většinová společnost nerozumí...Ale to je fenoménem doby už minimálně pár tisíc let.
Fenoménem dnešní doby je nalézat v malinkatých nesmyslech obrovské a nedozírné věci, kterým většinová společnost nerozumí...A to je k tématu blogu, nebo off-topic povzdech nad nedostatečným obdařením v soukromých partiích?