Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
tiez oblubujem tuto znacku /gigabyte/ .. napr dosky maju dualbios.. a grafiky ma ju myslim lepsie chladenie nez MSI
Když jsem chtěl pár dní zpátky bootovat z USB (instalačka Debianu), tak mi jí to taky nechtělo brát. Přitom dřív mi ji to bralo vždycky. Možná jsem měl ale původně přímo v BIOSu zapnutý bootování z USB-HDD, ještě možná zkusim. Jinak bootovací flashka tvořená přes Unetbootin.
Já s tou poznámkou Počkám si časem až bude skutečně odladěná a bezpečná pro data, mám také problém. SSD jsou odladěné a bezpečené pro data stejně, jako jiné typy úložišť a stejně jako jiné typy úložišť je data nutné pro jejich bezpečnost spolehlivě zálohovat.
Naopad, SSD přinese zvýšení rychlosti počítače jako žádná jiná komponenta. Pravda, je to malé, drahé a možná že se za pár let vyčerpá počet zápisů. Klady v podobě 50k IOPS a 500MB/s kontinuálních rychlostí to ale, podle mě, převýší.
Mít 16GB RAM někdy je problém, například pokud mám Thinkpad Z61 (maximum je 3GB - a ne, není to 4GB, opravdu 3GB).Intel 945?
Bacha na ty WD, doma mi od nich drží jen starší 40GB a jeden z prvních 500GB externích disků. Měl jsem potom interní 500GB a za rok tři reklamace (přes AHCI nebyl vidět, třeba 10 minut cvakal než se odlepily hlavičky a zapisoval dál,...), nejsem sám a znám hodně lidí, co 500GB a 1TB disky WD museli reklamovat a měnit. Proti tomu byl skoro i lepší můj první Seagate, co se zničehonic zastavuje (vydržel alespoň záruku), ale je vidět a data z něj jdou dostat.
Teď mám dva Samsungy a jede to jak po másle
A pak už se ten swap nikdy nezapnul, sice se dal po naběhnutí systému zapnout dodatečně ručně, ale nestojim o další epickej fail s blikajícíma ledkama, až si to odloží do swapu něco důležitýho a nepude mu to načíst zpátky.
dave@sandy ~ $ free -m total used free shared buffers cached Mem: 7964 7912 51 0 107 6585 -/+ buffers/cache: 1219 6744
A že ti odchází už třetí deska - to už vypadá na nějaký prokletí. Nenasral si tu nějakýho psychotronika?
Tiskni
Sdílej: