Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak jsem dnes v práci mírně klimbal, šel jsem si trochu rozohnit krev na jedny známé stránky. To se bohužel moc nepovedlo, již to není to co bývalo. Ale všiml jsem si tam odkazu na Miguelovu přednášku o Moonlight.
Vzhledem k tomu, že Miguel je populární osoba (alespoň zde) a Moonlight je tochnologie ještě populárnější...
Přednášku jsem stáhl, převedl z wmv do ogg-u a pro případné zájemce sem umístil.
Enjoy
PS.: Umístil bych sem přehrávač, ale abc zakazuje OBJECT, takže je pouze ve formě odkazu.
Tiskni
Sdílej:
LANG=ar_IQ gedit
sakra nevyzkoušel předem? A nemělo to možná být LC_ALL
? vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Navíc s ogg videem lze pak lépe nakládat (zatrhnutý přehrávač apod.).Tato operace jde provést i s videem ve WMV.
řekl bych že vlc/mplayer/xine je také základem většiny distribucíSamy o sobě to nepřehrají, ne?
nic proti, ale dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk" mi přijde jako zbytečnéMně zase přijde zbytečné za vším hledat antipatie vůči zlému vlkovi, když se to snadno vysvětlit obyčejnou praktičností.
dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk"a později:
2) nehledám v tom antipatie vůče zlému vlkovi-----------
autor to převedl do ogg, aby zpřístupnil přehrávání širým linuxovým masám "se základní instalací distra". tím však odstřihnul hromady lidí s wokenicemiNeboli ti připadá divné, že autor dal do blogu na linuxový portál odkaz na video, které lze bezpečně přehrát v Linuxu? Nějak mi uniká, proč by to mělo ty "odstřihnuté" uživatele Windows trápit... Zvláště když se video týká Linuxu a windowsáci mají možnost se na něj podívat v původním formátu... Já mám spíš pocit, že sis chtěl za každou cenu rejpnout.
Samy o sobě to nepřehrají, ne?VLC v Debian Etch standardne prehrava WMV9 bez jakychkoliv komplikaci.
nic proti, ale dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk" mi přijde jako zbytečné... říká člověk, co se kvůli "velkému zlému vlkovi" prakticky přestal dívat na filmy. Ach jo.
Umístil bych sem přehrávač, ale abc zakazuje OBJECT, takže je pouze ve formě odkazu.Ještě že to ABClinuxu zakazuje, to bychom vám za ten přehrávač poděkovali…
<object data="bla.ogg" type="video/ogg/>
, tak bych neprotestoval. Ale za odkaz na přehrávač (ať už je v jakémkoliv jazyce), bych také střílel.
me osobne se principy silverlightu libi, pac kombinace html + css + javscript + neco na serveru je hnus nejvestico jo je neco na serveru?
Pokud se podaří, bude pro nás všechny život zase o pořádný kus těžší - žádné standardy, jediná firma diktující všechny podmínky a uzavřený trh; a vývojáři Moonlightu budou odsouzeni k tomu skákat přesně tak, jak tato firma píská, aby zůstali kompatibilní.Silverlight je XML (XAML) a JavaScript. Na Silverlight nepotrebujes zadny program, IDE. Silverlight muzes generovat klidne z PHPcka. Myslim, ze uz tohle samo o sobe vypovida o vztahu Silverlighu a Flashe hodne. Ja nemyslim, ze Flash je uplne zlo, treba Flex je obcas docela rozumna vec, ale Silverlight urcite na webu sve misto ma, protoze prinasi neco noveho.