Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Mě to dokonce na mé vůbec první zkoušce na FELu říkal sám Doc. Bártík...když mě jako jednomu ze dvou lidí v ten den psal trojku z M1 do indexu. A ne, jiné známky než 3 se ten den nekonaly
Tedy jiné lepší samozřejmě
Mě to dokonce na mé vůbec první zkoušce na FELu říkal sám Doc. BártíkMně zase ing. Krejčiřík po zápočtové písemce z elektroniky (3. semestr) doporučil přejít na filosofickou fakultu
Gympláci mají problémy hlavně s elektrikou, průmyslováci zase s matikou.Nevím jak je to teď, ale my měli na průmce mnohem víc matiky než vrstevníci z gymplů. Ti spíš inklinovali vždycky k humanitárním školám a obecně předmětům, kde se něco drtí nazpaměť. Na technice pak tihle lidi byli vesměs hodně nešťastní.
Ti spíš inklinovali vždycky k humanitárním školámSpis 'humanitnim'.
Myslím, že pro technickou vysokou je stejně lepší průmyslovka..To nepochybně
Ano, Doc. Don't dělal svému jménu skutečně čest
jeste koluje o prednaskach ten papir, kde se musi pritomny zapsat?Na přednáškách? To bývalo někdy v 70. letech, ne? Přednášky jsou zásadně nepovinné, proto na nich ani žádný papír nekoluje. Na cvičeních buď koloval papír nebo cvičící vyvolával jména (pokud se kontrolovala docházka, což nebylo úplným pravidlem, některá cvičení ani nebyla povinná).
Koukám, že nejenom výpočetka má svého Tvrdíka )))
Na jeho (exministra) webu je pod jednou fotkou, že jeho brácha je/byl vojenským pilotem. Je sice možný, že by to prof. Tvrdík dělal paralelně s výukou na FELu ale obávám se, že než že by sám lítal, tak si radši nechává "zalítat" studenty...
ČVUT je záhulTo už se nám celá naše alma mater změnila na fakultu elektrotechnickou?
Tiskni
Sdílej: