Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Neeticke mi pripada, ze stat vybira poplatky (jendo pro koho) za zaznamove media na ktere si ukladam sva vlastni mnou vytvorena data. I za blby papir na ktery napisu babbicce dopis zaplatim.Skoro souhlasím, až na to „jedno pro koho.“
Na druhou stranu mi za to zakon dava moznost vytvorit si legalne kopii (skoro)libovolneho dila.Já vím, že je to legální, ale etické mi to nepřipadá.
Já vím, že je to legální, ale etické mi to nepřipadá.To je váš názor, podle mě to je naopak zcela etické a morální.
No a jestli to jde nějaký dementní skupině, která si to nechá (SOA, SAO, čo jak se to jmenuje), je mi úplně fuk.
At autor apeluje na zmenu autorskeho zakona.A proč on? Vždyť ten autor se sporem mezi tebou a OSA nemá nic společného, tak proč by to měl řešit?
Nebo at vstoupi do organizace ktera podle nazvu a zakona haji jeho prava (a ty penize mu da).Nepřišel jsem na žádnou organizaci, která by tyto požadavky splňovala, protože tím, že vstoupí do OSA IMO žádné peníze nedostane, nebo jenom naprosté minimum, které ztráty na pirátství nahradit nemůže.
Stovky? Kolik jsi zaplatil za média za celý svůj život, a o kolik desítek tisíc přišli autoři za stovky pirátských kopii, které máš doma?To kolik člověk zaplatí ročně za média, flashkarty, disky, tiskárny, atp. rozhodně není zanedbatelná částka. Ale co je hlavní, jsou to zcela reálné peníze, oproti _potenciální_ ztrátě autorů jejíž vyčíslování je více než pochybné. Vážně si myslíte, že dotyční by si všechny ty filmy, atp. skutečně koupili? Jste naivní...
To kolik člověk zaplatí ročně za média, flashkarty, disky, tiskárny, atp. rozhodně není zanedbatelná částka.Zanebatelná není, ale taky není statisícová.
Ale co je hlavní, jsou to zcela reálné peníze, oproti _potenciální_ ztrátě autorů jejíž vyčíslování je více než pochybné.Vyčíslování je zcela OK. (Počet stažení)*(cena lístku)=ztráta. Jednoduchá aritmetika s nějakou odchylkou těch, kteří dílo šíří i přes vypalování, a ne jenom stažením.
Vážně si myslíte, že dotyční by si všechny ty filmy, atp. skutečně koupili? Jste naivní...Tak si to neměli stahovat, když by na to nešli. Ten, kdo si film (nebo jiné dílo) stáhne, má reálnou možnost si ho prohlédnout, a většinou to taky i udělá. Pro dosažení stejného efektu by si ho správně koupit musel. Když něco ukradneš, těžko ti před soudem uznají, že jsi nezpůsobil žádnou škodu, protože tu věc vlastně nepotřebuješ. Když přelezeš přes plot na koncert (což je vlastně zcela totožná situace – nevzniká fyzická škoda), tak kapele která tam hraje taky škoda vznikne, ať už ji máš rád nebo tam jdeš jenom z donucení.
V prvé řadě se nejedná o krádež, ale jen o porušení autorského zákona. To je _velmi_ podstatný rozdíl. Když něco ukradneš, danému člověku ta věc fyzicky chybí, nemůže jí dál využívat. Když něco zkopíruješ, nikomu nic nechybí, vzniká jen jakási potenciální virtuální škoda, o jejímž významu (a skutečné hodnotě) se dá úspěšně pochybovat.To o krádeži bylo jenom připodobnění. Doufal jsem, že je to dostatečně jasné a pochopitelné.
Stejně tak když přelezeš plot na koncert a poslechneš si písničku, tak také k žádné krádeži nedochází. To je naprosto absurdní představa. Ovšem v tomto případě dojde k narušení práva vlastníka pozemku, zkrátka neoprávněný vstup na pozemek (pozemek je fyzicky reálný, nikoliv virtuální).A když se koncert koná na pozemku tvého příbuzného? Ten by tě tam určitě pustil, no ne? Takže stačí mít práva ke vstupu na pozemek a je to OK?
Autorský zákon (copyright) není žádné svaté právo, jeho původní význam (proč vůbec vznikl) byl dosti rozdílný, dneska je dle mého názoru silně zneužíván a pod tlakem různých pochybných "mafiánských" organizací (jako je OSA, RIAA, MPAA a další) dochází ješke k dalším nesmyslným omezením. Je nutné, aby došlo k jeho revizi. Přečtěte si knihu Free Culture od Lawrence Lessiga (případně český překlad Svobodná kultura, ten ale ještě není zcela dokončen), pak možná lépe pochopíte moje myšlenky (ale samozřejmě vám můj názor nevnucuji).Knihu jsem četl už dávno. Já si moc dobře uvědomuji, že ty zákony nefungují nejlépe, ale dokud platí, je třeba je dodržovat. Taky někdy nesouhlasím např. s omezením rychlosti na některých silnicích, ale i přesto tam těch třicet pojedu.
Btw. že máme zákonem dané právo na kopírování autorských děl pro osobní potřebu je jen a jen dobře.Ale to neznamená, že je to fér vůči autorovi. Když autor řekne, že za zhlédnutí se má platit, tak je to jeho svaté právo a mělo by se platit. Když jsou vám peníze milejší, nemusíte jeho výtvor shlédnout/poslechnout, můžete ho ignorovat.
Vyčíslování je zcela OK. (Počet stažení)*(cena lístku)=ztráta. Jednoduchá aritmetika s nějakou odchylkou těch, kteří dílo šíří i přes vypalování, a ne jenom stažením.Nezapomeň ještě odečíst ty, kteří by si to nekoupili, protože by jim to za ty peníze nestálo, ale zadarmo se kouknou. Odhaduju, že takových bude více než 90 % stahujících.
Autorské poplatky z médií jdou organizacím, které zastupují právoplatné vykonavatele autorských práv, takže můžu důvodně předpokládat, že ti na tom nejsou biti. Jestli je v objemu peněz z autorských poplatků a ze skutečného "zakoupení" díla nějaká disproporce, nejsem to já, kdo by ji měl řešit.
P.S.: ledacos si kupuju, nejradši hudbu od kapel, které si svá CD produkují samy. A za ledacos bych nezaplatil ani kdyby mne na nože brali
Ale to přece není můj problémNemusíš ji řešit. Stačí neokrádat autory o jejich peníze, které si za své dílo zaslouží.Autorské poplatky z médií jdou organizacím, které zastupují právoplatné vykonavatele autorských práv, takže můžu důvodně předpokládat, že ti na tom nejsou biti. Jestli je v objemu peněz z autorských poplatků a ze skutečného "zakoupení" díla nějaká disproporce, nejsem to já, kdo by ji měl řešit.
P.S.: ledacos si kupuju, nejradši hudbu od kapel, které si svá CD produkují samy. A za ledacos bych nezaplatil ani kdyby mne na nože braliJá to mám zcela stejně. Ale i tak mi přijde hnusné a příživnické si věci, za které „bych nezaplatil ani kdyby mne na nože brali,“ stahovat nebo kopírovat, a vymlouvat se na to, že když bych za to stejně nezaplatil, takže nikomu vlastně žádná škoda nevznikla, jako to dělá pan xm.
Nemusíš ji řešit. Stačí neokrádat autory o jejich peníze, které si za své dílo zaslouží.Taky ji neřeším, jestli je tu někdo, kdo "okrádá" autory o jejich peníze, jsou to distributoři a různé okradmé svazy. Protože…
Já to mám zcela stejně. Ale i tak mi přijde hnusné a příživnické si věci, za které „bych nezaplatil ani kdyby mne na nože brali,“ stahovat nebo kopírovat, a vymlouvat se na to, že když bych za to stejně nezaplatil, takže nikomu vlastně žádná škoda nevznikla, jako to dělá pan xm.… to není žádná výmluva, nýbrž čirý fakt. A ukazuje se, že někteří autoři to už pochopili.
btw, IE8 bude mít každý tab = zvláštní thread, což je prakticky nanic, protože thready si klidně můžou vzájemně "bordelovat" dataOpravdu? Co jsem četl, tak by měl používat samostatné procesy. Žil jsem v tom, že už teď má IE 7 jednotlivé taby v různých vláknech.
Like Chrome, IE 8 uses multiple, discrete processes to isolate and protect each tab's contents. However, while Chrome takes a purist approach and literally launches a new process with each opened tab, IE 8 uses more of a hybrid model: It creates multiple instances of the iexplore.exe process but doesn't specifically assign each tab to its own instance. Thus a look at Task Manager under Windows will show an equal or greater number of Chrome instances than running tabs, whereas IE 8 will generate a fewer number of instances -- for example, six copies of iexplore.exe to support 10 discrete tabs -- and share them among the running tabs. How these two variations on a theme will hold-up in the real world remains to be seen. My take is that Google's purist approach will ultimately prove more robust, but at a cost in terms of resource consumption. In fact, both Chrome and IE 8 stretch the limits of current PC hardware by gobbling up enormous amounts of RAM while saturating the system with lots of concurrent execution threads.Zdroj: pcworld.com.
mpm_prefork), kde běží každá relace v samostatném procesu, aniž by to mělo (oproti mpm_worker nebo mpm_event) výrazně vyšší spotřebu paměti.
ak by kazdy novy prazdny tab zabral 30 MB v ramVypadá to, že nový proces se vytvoří až s načtením nějaké stránky, takže prázdné taby tě nemusí stresovat. A jestli můžu věřit
about:memory, tak při otevření GMailu a Google Readeru (já vím, jenom dva taby, ale na nic jiného to nepoužívám…) je paměťová náročnost srovnatelná s Firefoxem 2 (a vlastně o něco lepší).
mpm_worker u Apache. Tedy IE 8 šetří nějaké prostředky, ale zase když spadne jeden tab, vezme s sebou např. jeden další.
Výbornou vlastností je také možnost chytit záložku a přesunem mimo okno je z ní možné vytvořit okno novéTohle Opera umí už dávno
A nebyl bych to já a ani můj zápisek, kdybych neřekl, že linux je sra*ka a je nepoužitelný pro běžného uživateleA nebyl bych to já a ani moje reakce na tvůj zápisek, abych nenapsal, že je to jen další výkřik zoufalce
Neboj, jednou ti ten Linux někdo pořádně vysvětlí, takže se ho naučíš používat i ty...
...snad to bude i dřív, než si pro tebe přijde Reiser
Tiskni
Sdílej: