Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jelikož sem tam zkouším nové věcičky, tak jsem dnez zkoušel KDE 4.2.90, o něco starší verze, než je RCéčko.
V KDE 4.3 se dočkáme nového vzhledu "Air". Nového systray plasmoidu společně s KDE specifikací systray ikonek. Ikonky v systray komunikující "novým protokolem" (přes dbus) se nyní "podsvítí" při přejezdu myši (zřejmě okopírované z Windows 7), mají stejný vzhled tooltipů, jako plasmoidy a je možné mít několik systray plasmoidů se stejnými ikonami, nebo různými podle typu aplikace (Application Status, Communications, System services, Hardware Control) - ikonky nekomunikující novým protokolem lze však z důvodu omezení freedesktop standardu (?) mít jen v jedné (té první) systray. Animované ikonky se už konečně v panelu nerozmazávají (to dělal v KDE 4.2 např. nm-applet).
Další novinkou je vylepšený FolderView podporující zobrazování obsahu podadresářů na ploše. Super věc.
Dolphin už konečně umí zobrazovat na ikonce složky náhledy obrázků uvnitř (to už uměly Windows XP v roce 2001), a nepotřebujete tak extra aplikaci pro fotky. Když myšítko chvíli necháte na složce, náhledy se budou postupně střídat (napodobenina z iPhoto, kde se mění pohybem myši nad adresářem). Sice to kazí ty rozmazené ikony adresářů, ale ty už tu jsou od KDE 4.0. BTW nevíte, proč už v KDE 4.1+ nejsou ty hezký nerozmazaný 16x16 ikony adresářů (podobné ikoně home vlevo v panelu) a dali tam místo nich tyhle rozmazaný?
Při modifikaci tloušťky panelu se vedle nápisu Height zobrazuje i velikost panelu v pixelech. Konečně! (na obráku to není, je to až v novější verzi KDE než té zkoušené).
V novém KDE lze umístit plasmoidy (např. "baterku") do systray! Viz. tady
Notifikační systém taky doznal pár změn.
A nakonec trošku vylepšené Oxygen téma. Mně se však stále moc nelíbí. Líbí se mi tam akorát progressbar
Bohužel je KDE se zapnutým kwinem a aktivovaným composite stále šnek. Jakékoliv otevírání/zavírání/změna velikosti/přesun oken/klikání na widgety, označování textu je neskutečně pomalá věc kvůli neskutečně pomalému kwinu. Pokud však použijete compiz, přijdete o kwin fíčurky, ale zase to na druhou stranu bude 3x rychlejší. Také stále nejde nastavit velikost systray ikonek na 16x16, takže s malým panelem vytejkaj ven.
Teď jsem si vzpomněl ještě na jednu fíčurku systray. Když je panel malý, je systray takhle "šišatá" a od shora dolů, jako na předchozích screenech. Pokud je panel větší, tak je vycentrovaná a má zaoblení, jako na screenu na té stránce, kam jsem odkazoval výše.
Pozadí mám nastavené z Windows 7, není to standardní pozadí KDE 4.3, to jsou takový ty modrý bubliny.
Tak dneska v Ubuntu bylo aktualizováno KDE na RC verzi a všiml jsem si, že se šířka panelu vedle "Height" neukazuje, takže to je možná jen nějaký patch v opensuse Taky by ho tam mohli přidat ostatní distra...
Tiskni
Sdílej:
mozem sa spytat ze na akej distribucii si to kde testoval ?
deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-ppa/backports/ubuntu jaunty main
Vo Factory je odvčera už 4.2.95.
Aktualizoval som to včera okolo tretej ráno. Dnes poobede už pribudla ďalšia verzia 4.2.95.
Viď. download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Desktop/openSUSE_11.1/i586/
hmm zaujimave lebo ja ked som sa pokusal testovat kde 4.3beta 1 alebo 2 neviem teraz z presne toho isteho zdroja tak to dopadlo velmi zle. proste cele to bolo rozbite, nic sa nedalo sputit a mal som nejaky stvorcekovy obrazok na pozadi, nic neslo menit no proste bordel.
takze asi vyskusam znova
Blizi sa WIndows 7 tak KDEckari (a aj Linuxaci) maju naponahlo Kazdopadne dufam ze sa vydari snazenie rovnako ako konkurencii
konecne normalny blogpost. dik
-fomit-frame-pointer
Díky za článeček, na 4.3 se taky těším. ALe rád bych se zeptal zkušených: lze do KDE4 naimportovat motiv nebo barvy z KDE 3.5? Rád bych nějakou bordeau, jako mám na obrázku ve svém profilu, ale nevím jestli to importem nezbořím...
Print Preview tam je, ale nastavení více monitorů je takřka žádné. Pro lidi s nVidií je lepší použít nvidia-settings, které mi funguje naprosto spolehlivě.
Nevím co konkrétně nefunguje, multiview nemám. Aaron taky jej tajky nemá a tak hledá testery aseigo.blogspot.com/2009/07/multihead.html. Máš možnost si tu podporu vyladit na míru
U mňa 1% bez Xephyru.