Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Tiskni
Sdílej:
Souhlasím, až na výrok: "A pokud se k Vám vlomí policie, tak vlastnění komerčního programu je přítěž, protože jste obviněn z pirátství, a jste nucen dokladovat, že jste to koupil.".
Dá se to pochopit tak že pokud mám legální soft a vlomí se ke mě policie tak je to přítěž, protože musím prokazovat že jsem to zakoupil. Co se stane pokud jsem ten soft ukradl?
Pokud máte legální soft, tak je Vám často zabaven počítač, třeba na dva roky. Kromě toho musíte legalitu programů dokladovat, třeba fakturami na sw.jako doklad o nabyti licence k sw slouzi faktura/danovy doklad. pokud jste ,,bezny obcan'' nemate povinnost ukladat faktury. a nejaka kontrola jestli mate fakturu na to a to je z principu nesmyslna. policajti taky nechodi po domech a nekontroluji, jestli mate fakturu k TV, protoze jste ju mohl nekde corknout. pokud jste firma, tak tam se faktury aspol musi stejne musi skladavat, protoze ucetnictvi.
Ale proč tolik běžných občanů platí za nelegální soft, když u nich udělají razii?[citation needed]
to by se asi zaradovali kdyby ho videli u me na stole a mel bych to asi docela drahy (ten email sem uz davno smazal, tak nevim jak bych je presvedcil).
a co kdyz ma nekdo legalne komerni soft ke kterymu zadnej doklad ani nedostaljak jsem psal vyse, fyzicke osoby nemusi uchovavat doklady. neuchovavat doklad, ktery clovek nema, neni nic komplikovaneho. takze to je jedno.
Njn jsou vsak na svete i hodni lide, kteri bez naroku na kus chleba ochrany pomoci social engineeringu a podobnych metod preklenou aby pak SW (hry) mohli ostatni pouzivat taky.